niedziela, 16 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Dzienny Dom Seniora w Myślenicach oficjalnie otwarty

W Myślenicach dokonano oficjalnego otwarcia działającego od początku stycznia tego roku Dziennego Domu Seniora+ mieszczącego się w budynku Caritasu Archidiecezji Krakowskiej przy ulicy Średniawskiego.

Dzienny Dom Senior+ na podstawie umowy najmu między Caritas Archidiecezji Krakowskiej, a Gminą Myślenice użytkuje jedno piętro w nowo wybudowanym lokalu. Swoją ofertę kieruje do mieszkańców powyżej 60 roku życia gminy Myślenice, nieaktywnych zawodowo. Celem jego działania jest zapewnienie kompleksowego wsparcia uczestnikom, przez umożliwienie korzystania z usług oferowanych przez Dzienny Dom Senior+.

Do dyspozycji seniorów oddano przestronne pomieszczenia wyposażone w stosowny do specjalizacji pracowni sprzęt. W okresie wiosenno-letnim seniorzy będą mogli skorzystać z terenu zielonego znajdującego się wokół domu. Dzienny Dom działa pięć dni w tygodniu od godz. 8.00 do 16.00 W ramach zadania do użytku dla Seniorów zaadoptowano i wyposażono następujące pomieszczenia: pokój pielęgniarsko zabiegowy, salę komputerową, kuchnię i jadalnię – zaadoptowano pomieszczenie kuchenne wyposażając go w sprzęt niezbędny do przygotowywania posiłków, 4 pracownie, które wyposażono w sprzęt rehabilitacyjny, szatnię, pomieszczenie gospodarcze, łazienkę i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych toalety.

Na uroczystości otwarcia Dziennego Domu Seniora obecni byli: minister, wojewoda, parlamentarzyści, radni, burmistrz oraz jego zastępca, a także, a może przede wszystkim seniorzy oraz ich opiekunowie.

foto: Maciej Hołuj

[post_gallery]

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.