środa, 12 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Eksperyment w e-labolatorium

Skąd się biorą barwy? Co łączy wywar z kapusty z laboratorium chemicznym? Odpowiedzi poznają uczniowie uczestniczący w zajęciach e-Laboratorium Centrum Nauki Kopernik.
Eksperymentować można wszędzie, także w domu. Udowadniają to edukatorzy i edukatorki prowadzący e-Laboratoria dla szkół.9 listopada przekonają się o tym uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bohaterów Westerplatte w Myślenicach. Zajęcia realizowane będą w ramach programu Nauka dla Ciebie, który jest wspólną inicjatywą Ministerstwa Edukacji i Nauki i Centrum Nauki Kopernik.
Laboratorium w każdym domu? Tak!
E-Laboratorium to zajęcia online z zakresu chemii, biologii, fizyki, technikii geografii. Scenariusze zajęć przygotowane został tak, aby odpowiadały założeniem podstawy programowej. Uczestnicząc w zajęciach uczniowie i uczennice są aktywnie zaangażowani w proces uczenia się, samodzielnie eksperymentując z wykorzystaniem łatwo dostępnych w domu przedmiotów codziennego użytku. E-Laboratoria są przeznaczone dla uczniów i uczennic klas IV–VIII.
Program Nauka dla Ciebie
Program Nauka dla Ciebie to nie tylko laboratorium online. Są też zajęcia e-Naukobus i e-Planetobus– skorzystało z nich już ponad 3000 uczniów i uczennic w całej Polsce. Program skierowany jest do szkół z miejscowości poniżej 130 tys. mieszkańców. Szkoły uczestniczą w nim bezpłatnie. Aby zgłosić szkołę do programu,wystarczy wypełnić formularz na stronie www.naukadlaciebie.gov.pl
Foto: archiwum

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.