piątek, 26 kwietniaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Ekstraliga futsalu w wykonaniu Respekt Myślenice

Po siatkarkach Dalinu Myślenice drużyna Respekt Myślenice jest kolejnym klubem, pierwszym futbolowym, który gra w najwyższej klasie rozgrywkowej. Co ważne, myślenicka inauguracja w Ekstralidze Futsalu miała zwycięski smak!

Piłkarki Respektu są sportową dumą miasta. Grają świetnie, najczęściej zwyciężają i to bez względu na to, w jakich rozgrywkach biorą udział. Mogą też liczyć na wsparcie, bo wyjazdy i udział w turniejach i ligach słono kosztuje. Klub wspierany przez Sponsora Głównego PKN Orlen, Urząd Miasta i Gminy Myślenice, Cukiernię Jan Dziadkowiec, Telkom Gdów, Reklamy BG, Mtb Group, Restaurację Grzybek, Krzysztof Szymoniak Fotografia, Rodziców, a także realizujący projekty Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu ma solidne podstawy. Za wsparcie, które otrzymuje dostarcza wynik.

Po sukcesach w rozgrywkach na trawie w rundzie jesiennej drużyna Respekt Myślenice zajmuje drugie miejsce w tabeli, czas przyszedł na rozgrywki w ekstralidze futsalu. Jako beniaminek zawodniczki świetnie sobie w rozgrywkach radzą.

Respekt zainaugurował zmagania w Ekstralidze Futsalu. Jako beniaminek podejmował Tarnovię i po 4 minutach prowadził 3-0 (dwa gole Sonii Jurki i jeden Angeliki Kulpy). Później na moment otrząsnęła się ekipa z Tarnowa, ale do przerwy Respket prowadził 5-1, bo dwa gole w końcówce wbiła Karolina Topa. Po przerwie na listę strzelczyń wpisała się Maria Dziadkowiec, a mecz zakończył się wygraną gospodyń 6-3.

Drugi mecz piłkarki rozegrały jako gospodarz w hali Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Podejmowały drużynę Rolnika Głogówek, z którą wygrały 6:3.

Kolejne spotkanie odbyło się na wyjeździe z drużyną Bielska-Białej. Mecz był toczony w bardzo szybkim tempie, obie drużyny stworzyły solidną liczbę bramkowych okazji, a miejscowe przesądziły o wyniku w samej końcówce. Długo bowiem utrzymywał się remis 1-1 (gol Zuzanna Węglarz).

W kolejnym meczu Zespół Respekt Myślenice uległ we własnej hali wicemistrzowi Polski w futsalu AZS UEK Słomniczanka 3-5, choć po pierwszej połowie nikt nie stawiałby na zespół z Krakowa. Respekt zaczął mecz doskonale, a Aleksandra Misiura była nie do powstrzymania dla zawodniczek AZS UEK i zdobyła dwie bramki. Jedną dodała po świetnej akcji Zuzanna Węglarz i po 20 minutach było 3-1 dla beniaminka. Sytuacja zmieniła się po przerwie, gdy widać było wyraźnie, że trener przyjezdnych dokładnie ułożył taktykę eliminując największe atuty gospodyń. Mecz zakończył się porażką gospodyń 5:3.

Ekstraligę futsalu zamyka mecz, w którym myśleniczanki pokonały legendę polskiego futbolu. Na wyjeździe rozegrały mecz z drużyną AZS UJ Kraków, która jest bezsprzecznie najbardziej utytułowanym żeńskim klubem futsalowym w Polsce. W tym sezonie celem „Jagiellonek” jest odzyskanie tytułu. Plany te pokrzyżowała, ekipa myślenickiego Respektu.

Podopieczne Przemysława Senderskiego zagrały świetnie taktycznie, do tego świetnie dysponowana była bramkarka i to przełożyło się na zwycięstwo. Bohaterką zawodów była Natalia Topa, która dwukrotnie z rzutów wolnych i raz z rzutu karnego zaskakiwała bramkarkę AZS UJ Kraków. Myśleniczanki po pierwszej rundzie zmagań zajmują trzecie miejsce w tabeli i w zasadzie jeszcze jedna wygrana zapewni im awans do fazy play-off.

Podczas rozgrywek ekstraligowych drużyna rozegrała jeszcze spotkania w Pucharze Polski wygrywając na wyjeździe z drużyną Unifreeze Górzno 3:1, a następnie pokonując w rzutach karnych pierwszoligowy ROW Rybnik tym samym zameldowały się w 1/8 Pucharu Polski.