Finał Memoriału im. Stacha Cichonia już 5 lutego w Myślenicach

Przeczytało: 313

W sobotę 5 lutego w hali widowiskowo-sportowej Sport Myślenice przy ulicy Zdrojowej 9 w Myślenicach odbędzie się finałowa część największej imprezy charytatywnej w regionie – Memoriału im. Stacha Cichonia. W tym roku całkowity dochód z imprezy zostanie przekazany na leczenie Jakuba Starzaka z Bęczarki, a przez cały dzień w hali emocje piłkarskie, licytacje, loteria fantowa oraz finały turniejów siatkówki.

Memoriał im. Stacha Cichonia w Myślenicach odbywa się już po raz jedenasty. Sportowa impreza zapoczątkowana w 2010 roku zaczęła się od turnieju piłkarskiego ze wsparciem dla Mateuszka Chrobaka, a na przestrzeni lat turniej piłki nożnej wzbogacały kolejne dyscypliny. W 2022 roku oprócz piłki nożnej halowej odbędą się też turnieje siatkówki, badmintona, maraton zumby fitness, turniej strzelecki oraz Bieg Tropem Wilczym.

Bohaterem charytatywnej zbiórki jest Jakub Starzak, 18-letni mieszkaniec Bęczarki w Gminie Myślenice, harcerz ZHP Myślenice, na co dzień uczeń Małopolskiej Szkoły Gościnności, który w wyniku wypadku samochodowego przebywa w ośrodku rehabilitacyjno-wybudzeniowym w Limanowej. Jego miesięczny pobyt w ośrodku kosztuje 25 tysięcy złotych. Obecnie jego stan jest stabilny, powoli widać rehabilitacyjne postępy, choć wciąż do funkcjonowania potrzebuje szpitalnej aparatury, to widać postępy wybudzania ze śpiączki charytatywnej. To od nas zależy, czy pomożemy mu się nie tylko obudzić, ale wrócić do normalnego funkcjonowania.

W sobotę 5 lutego od rana trwać będą eliminacje grupowe turnieju piłkarskiego najlepszych ośmiu zespołów wyłonionych spośród dwudziestu czterech, jakie zgłosiły się do eliminacji. Później w krótkim przerywniku oddamy parkiet dzieciom na godzinę, a po południu wrócimy do rywalizacji w półfinałach. Główna część imprezy odbędzie się od 14:00, wtedy to odbędą się finałowe mecze turnieju piłki nożnej, pokaz trialu rowerowego Dawida Wacławczyka, licytacje i wręczenie nagród. Później na parkiet wyjdą siatkarze w finałowej części Zakręconego Turnieju Siatkówki. Przez cały dzień zaprosimy na lody od Mr. Piaggio oraz kawiarenkę z przysmakami, z których całkowity dochód również wesprze zbiórkę dla Jakuba Starzaka. W piątek 4 lutego zapraszamy natomiast na strzelnicę w Myślenicach na turniej strzelecki. Już teraz zapraszam na halę i dziękuję w imieniu organizatorów oraz Jakuba Starzaka wszystkim sponsorom i partnerom naszej tegorocznej imprezy – mówi Marek Pajka, jeden z organizatorów charytatywnego Memoriału im. Stacha Cichonia.

Każdy może wesprzeć imprezę – przekazać gadżet na charytatywne licytacje lub loterię fantową – prosimy o kontakt telefoniczny 501252618

Organizację imprezy wspiera Miasto i Gmina Myślenice pod honorowym patronatem burmistrza Jarosława Szlachetki.