poniedziałek, 22 kwietniaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Fundusz Inicjatyw Samorządowych: ponad 5,5 miliona dla Gminy Myślenice

informacja prasowa UMiG Myślenice

Samorządy z całej Polski zyskają łącznie 6 miliardów złotych z Funduszu Covid-19 na dopłaty do inwestycji lokalnych w ramach rządowego programu – Funduszu Inwestycji Samorządowych – który zainicjował niedawno prezydent Andrzej Duda.

W skali powiatu myślenickiego rekordowe dofinansowanie otrzyma Miasto i Gmina Myślenice, o czym poinformował podczas czwartkowej konferencji prasowej na myślenickim Rynku poseł na Sejm RP Władysław Kurowski. Rządowe dotacje trafią także do pozostałych gmin z naszego regionu oraz Starostwa Powiatowego.

Pieniądze od rządu będzie można wykorzystać na bliskie ludziom inwestycje, np. w szkoły, przedszkola, wodociągi, szpitale czy domy pomocy społecznej, a także inne działania podejmowane w naszych małych Ojczyznach. Dostęp do wielkiego rządowego programu wsparcia inwestycji otrzymały wszystkie gminy i powiaty w naszym kraju. Fundusz odgrywa rolę tarczy antykryzysowej dla samorządów.

Gmina Myślenice otrzymała kwotę 5 518 743 zł dofinansowania z Funduszu Inwestycji Samorządowych. Podczas konferencji poseł Władysław Kurowski w obecności radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego Roberta Bylicy przekazał symboliczny czek na ręce burmistrza Jarosława Szlachetki, sekretarza Gminy Myślenice Roberta Pitali oraz skarbnik Gminy Myślenice Anity Kurdziel.

– To dobre informacje dla mieszkańców naszej gminy oraz konkretny zastrzyk finansowy, który zgodnie z założeniami Funduszu Inicjatyw Samorządowych możemy przekazać na dowolny cel. Te środki zapewnią nam wkład własny do inwestycji potrzebnych do realizacji zarówno mieszkańcom Myślenic jak i terenów wiejskich w Gminie Myślenice. Myślę, że część przeznaczymy na budowę chodników, opracowanie dokumentacji Przedszkola Samorządowego w Jaworniku, czy też na inne inwestycje w szkołach, czy przedszkolach. Cieszę się, że to kwota rekordowa w skali całego Powiatu – dodał Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.