czwartek, 18 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Gmina Myślenice deklaruje pomoc w przywróceniu nocnych dyżurów aptek

informacja prasowa gminy Myślenice

Zgodnie z informacją podaną przez Starostwo Powiatowe w Myślenicach, wraz z początkiem bieżącego roku apteki funkcjonujące na terenie Myślenic przestały pełnić nocne dyżury. Podczas konferencji zwołanej przez burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetkę włodarz zadeklarował chęć wsparcia finansowego w celu przywrócenia wspomnianych dyżurów.

Sytuacja, która ma miejsce od początku roku w Myślenicach, gdzie funkcjonuje szpital powiatowy, związana z likwidacją dyżurów nocnych i świątecznych wywołuje w mieszkańcach duże oburzenie oraz niepokój. Skala problemu naprawdę jest bardzo duża, o czym świadczą chociażby liczne komentarze zamieszczane w internetowej przestrzeni publicznej, a prośby oraz zgłoszenia dotyczące tego tematu docierają również do mnie. Odpowiadając na oczekiwania mieszkańców oraz apel wnoszony przez moich kolegów z Rady Powiatu, jako przedstawiciel gminy Myślenice deklaruję chęć udzielenia pomocy finansowej Starostwu Powiatowemu, jeżeli takie wsparcie zostanie również przyznane przez pozostałe samorządy gminne, a także jeżeli wystarczającą sumę środków na to zadanie wygospodaruje także samo Starostwo Powiatowe, które zgodnie z ustawą jest odpowiedzialne za zapewnienie pacjentom tego typu opieki – powiedział podczas konferencji Jarosław Szlachetka.

Dotychczas mieszkańcy Gminy Myślenice, ale także ościennych miejscowości mogli korzystać z asortymentu aptek, które pełniły nocne dyżury w Myślenicach. W związku z informacjami przekazanymi przez Starostwo Powiatowe, w przypadku nagłej potrzeby skorzystania z usług farmaceutycznych w późnych godzinach wieczornych lub nocą, mieszkańcy gminy Myślenice oraz całego powiatu myślenickiego musieliby udać się do aptek w Skawinie, Wadowicach, Bochni lub w Krakowie. Wsparcie finansowe gminy Myślenice, ale też innych samorządów może pomóc staroście powiatowemu rozwiązać problem i przywrócić nocne dyżury aptek w naszym mieście.

Foto:archiwum gminne

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.