Gmina Myślenice przekazała dwa respiratory szpitalowi w Myślenicach

Przeczytało: 168

informacja prasowa UMiG Myślenice

Dwa respiratory firmy Phillips zakupione z budżetu Gminy Myślenice zostały przekazane do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Myślenicach. Łączna wartość dwóch urządzeń to 80 tys. złotych. Burmistrz Jarosław Szlachetka symbolicznie przekazał respiratory na ręce ordynator Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii SP ZOZ w Myślenicach.

– Na początku kwietnia podczas rozmowy z dyrektorem szpitala Adamem Styczniem na temat bieżącej sytuacji na froncie walki z rozpoczynającą się epidemią koronawirusa w naszym kraju, podjęliśmy decyzję o wsparciu myślenickiego szpitala w postaci zakupu z miejskiego budżetu dwóch respiratorów. Choć dziś można powiedzieć, że epidemia na szczęście nie dotknęła szczególnie mieszkańców naszego regionu, to zgodnie z komunikatami rządowymi lepiej dmuchać na zimne i stosować się do wprowadzonych obostrzeń. Zakupiony sprzęt z pewnością będzie służył myślenickiemu szpitalowi w ratowaniu życia ludzkiego i to ważne, że wspieramy lokalną placówkę swoimi działaniami – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Philips Respironics V60 to aparat umożliwiający sztuczne oddychanie. Jest urządzeniem kompatybilnym z respiratorami jakie obecnie posiada myślenicki szpital. Urządzenie umożliwia zarówno inwazyjną jak i nieinwazyjną wentylację pacjenta w trybach objętościowych i ciśnieniowych. Zapewnia dostęp do różnych opcji wentylacji i konfiguracji sprzętowych dla lepszej opieki nad pacjentem. Wśród pacjentów leczących chorobę COVID-19 respiratory zastępują mięśnie pacjenta w wykonywaniu pracy oddechowej, podtrzymując funkcje oddechowe w przypadku niewydolności.

Foto: archiwum UMiG Myślenice