czwartek, 22 lutegoMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Gmina Myślenice wspomaga „Sierściucha”

informacja prasowa UMiG Myślenice

Gmina Myślenice wspólnie z myślenickim Stowarzyszeniem „Przytul Sierściucha” realizować będzie działania związane z opieką nad zwierzętami bezdomnymi, a także podejmować kroki w celu zapobiegania problemu bezdomności wśród czworonogów. W związku z tym, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, Jarosław Szlachetka wraz z przedstawicielami stowarzyszenia sygnował umowę dotyczącą kontynuacji współpracy.

Stowarzyszenie „Przytul Sierściucha” działające w Myślenicach od 2019 roku od początku istnienia podejmuje inicjatywy zmierzające do znalezienia bezdomnym czworonogom domów tymczasowych, a następnie stałych, dbając o zapewnienie pupilom najlepszych warunków bytowych. Na tym jednak nie koniec, gdyż pracownicy wspólnie z wolontariuszami prowadzą akcje chipowania, sterylizacji i kastracji bezdomnych kotów oraz psów we współpracy z gabinetem weterynaryjnym. Po stronie stowarzyszenia leży także organizacja działań o charakterze edukacyjnym w zakresie odpowiedzialnej opieki nad czworonogami.

Wspomniany dokument zawarty pomiędzy gminą Myślenice, a Stowarzyszeniem „Przytul Sierściucha” określa zasady wspólnie podejmowanych działań mających na celu pomoc bezdomnym, porzuconym i zaginionym zwierzętom na terenie gminy Myślenice. Zgodnie z nim, gmina ma wspierać stowarzyszenie w realizowanych inicjatywach m.in. poprzez udzielenie dofinansowania, dostarczanie czworonogom suchej karmy, pomoc w odławianiu psów agresywnych czy wywóz odpadów z terenu siedziby organizacji.

Wspólnie ze Stowarzyszeniem „Przytul Sierściucha” będziemy kontynuować współpracę opierającą się na zapewnianiu opieki opuszczonym czworonogom z terenu naszej gminy. Organizacja ta zrzesza osoby, którym na sercu leży los bezbronnych zwierząt, a ich działania opierają się na bezinteresownej pomocy, co jest godne podziwu i docenienia. Możliwość wspólnie podejmowanych inicjatyw bardzo mnie cieszy. Razem udało nam się już wiele zdziałać, a w przyszłości zrobimy jeszcze więcej, by w odpowiedni sposób zadbać o naszych małych przyjaciół – powiedział podczas podpisania burmistrz Jarosław Szlachetka.

Umowa pomiędzy wskazanymi podmiotami obowiązuje od 1 stycznia 2024 r.

foto: archiwum gminne

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.