sobota, 13 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Gmina przejęła opiekę nad kopcem Marszałka Józefa Piłsudskiego

W Osieczanach (gmina Myślenice) odbyła się uroczystość, w czasie której świętowano 84 rocznicę śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz akt przekazania poświęconego mu kopca, który w 1936 roku usypany został przez osieczańską młodzież w rok po śmierci Marszałka. Kopiec oficjalnie oddany został pod opiekę gminy Myślenice.

Do tej pory kopcem opiekował się Stanisław Gubała czyniąc to społecznie. Kopiec stoi na działce, której właścicielem jest mieszkaniec Osieczan Marian Forsztęga. Forsztęga oficjalnie przekazał działkę oddając ją w ręce opiekujących się kopcem. Obaj panowie: Gubała i Forsztęga byli obecni na uroczystości i z rąk burmistrza Myślenic Jarosława Szlachetki odebrali listy dziękczynne za swoją patriotyczna postawę i opiekę nad kopcem. Jarosław Szlachetka dziękował wszystkim tym, którzy do tej pory opiekowali się obiektem obiecując jednocześnie, że teraz to gmina dołoży wszelkich starań, aby cieszył się on dobrą kondycją.

Uroczystość odbyła się w obecności dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zasani, mieszkańców Osieczan, Myślenic, radnych Rady Miejskiej Myślenic, sołtysa Osieczan oraz wspomnianego już wcześniej burmistrza Myślenic. Przemawiali: Stanisław Gubała, Marek Stoszek (prezes myślenickiego koła Polskiego Towarzystwa Historycznego) oraz w imieniu Mariana Forsztęgi Dorota Pokojowa. W finale uroczystości złożono na kopcu Józefa Piłsudskiego wieńce.

Foto: Maciej Hołuj

[post_gallery]

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.