czwartek, 18 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Gmina zaprasza na wianki

Zabierz koc i przyjaciół i wybierz się na myślenickie Wianki nad Rabą! Już 26 czerwca 2021 rozpoczniemy tegoroczne wakacje plenerowym wydarzeniem, w ramach którego gmina Myślenice we współpracy z jednostkami kultury zaplanowała mnóstwo atrakcji!

Od 16 do 19 na plaży trawiastej na Zarabiu w Międzypokoleniowej Strefie Warsztatowej Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu odbędzie się wspólne plecenie wianków. W międzyczasie będzie można będzie wziąć udział w zajęciach jogi z widokiem na rzekę, a także w salonie poezji.

Na scenie o 19:00 odbędzie się Kącik zapomnianej piosenki z udziałem publiczności, a koncertować będzie Tercet Pandemiczny w składzie Magdalena Starzec, Mieczysław Starzec oraz Tomasz Chorzalski. O 20:00 zapraszamy na koncert zespołu ACO Projekt – w składzie Beata Ryś, Marcin Chryczyk, Grzegorz Jaromin, Florian Oskwarek i Robert Jastrzębski.

Od 21:00 wspólne puszczanie wianków na Rabie oraz lampionów szczęścia.

Dodatkowe atrakcje to animacje i atrakcje dla dzieci, Koła Gospodyń Wiejskich z tradycyjnymi produktami

Wydarzenie Towarzyszące:

Średniowieczny obóz rycerski i strefa Muzeum Niepodległości w Myślenicach, wspólny obóz rozbiją kustosze miasta Myślenic wraz z zaprzyjaźnionym rycerzem Spytkiem II z Melsztyna i jego świtą. Pokaz życia codziennego, strojów i kultury dworskiej z XIV wieku. Pasowania na rycerza, zakuwanie w dyby, gra w kości, prezentacja wojskowego rzemiosła.

17.00 – prezentacja gry na średniowiecznych instrumentach

17.45 – pokaz umiejętności rycerskich Spytka II z Melsztyna

18.15 – ćwiczenia bojowe straży miejskiej

Akcja  #Szczepimy się – sesja pytań i odpowiedzi lek. Marcin Jarząbek

10:00-16:00 – Sierściuchowy piknik ,,Nie kupuj, adoptuj lub wspieraj” organizowany przez Stowarzyszenie Przytul Sierściucha

Podczas Wianków odbędzie się zbiórka charytatywna na rzecz Leszka Pniaczka organizowana przez Fundację Licytuję Pomagam.

Na wydarzenie zaprasza burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.