
informacja prasowa KPP w Myślenicach
Dzięki empatii, doświadczeniu i natychmiastowej reakcji asp. szt. Jacka Zięby, oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach, udało się pomóc nastolatkowi, który znalazł się w poważnym kryzysie emocjonalnym.
12 maja br. dyżurny myślenickiej komendy odebrał niepokojące zgłoszenie dotyczące młodego mieszkańca powiatu myślenickiego. Chłopak, będący w trudnym stanie emocjonalnym, opuścił szkołę i udał się do pobliskiego lasu. Asp. szt. Jacek Zięba natychmiast rozpoczął działania. Skontaktował się z rodzicami nastolatka, a następnie sam nawiązał z nim rozmowę telefoniczną. W trakcie trwającej kilkanaście minut rozmowy wykazał się dużym spokojem, empatią i zrozumieniem. Dzięki jego opanowaniu i zaangażowaniu chłopak zdecydował się wrócić do domu. Na miejscu czekali już funkcjonariusze z patrolu policyjnego, którzy zaopiekowali się nastolatkiem i pozostali z nim do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Dzięki szybkiej i skoordynowanej interwencji wszystko zakończyło się szczęśliwie.
To nie była pierwsza taka sytuacja z udziałem asp. szt. Jacka Zięby. W przeszłości dyżurny wielokrotnie wykazywał się wyjątkowym profesjonalizmem i empatycznym podejściem wobec osób w trudnych sytuacjach życiowych. Jego doświadczenie i opanowanie wielokrotnie przyczyniły się do bezpiecznego rozwiązania kryzysowych zdarzeń.
Za wzorową postawę służbową asp. szt. Jacekowi Ziębie osobiście podziękowali Komendant Powiatowy Policji w Myślenicach insp. Maciej Rymar oraz Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Jacek Madejski.
Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich znajduje się w kryzysie emocjonalnym – pamiętaj, że nie jesteś sam. Skorzystaj z bezpłatnej pomocy: 116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (czynny całą dobę, 7 dni w tygodniu) – 800 70 2222 – Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie Psychicznym (czynne 24/7) – 112 – w nagłych sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia
Wystarczy jeden telefon, by zmienić wszystko. Nie bój się prosić o pomoc.
Foto: archiwum KPP Myślenice