środa, 15 majaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Grad medali myślenickich karateków

informacja prasowa

20 kwietnia 2024 roku w Ostródzie odbył się jeden z największych turniejów karate w Polsce – IKO Polish Open 2024. W zawodach wzięło udział 635 karateków reprezentujących 47 klubów z całego kraju. Myślenicka Akademia Karate Byakko miała zaszczyt wystawić 17 utalentowanych zawodników, którzy zdobyli liczne medale, przyczyniając się do osiągnięcia przez Akademię wysokiej, czwartej pozycji w klasyfikacji drużynowej.

Osiągnięcia Medalistów: Mikołaj Śliwa zdobył złoty medal w kumite w kategorii wiekowej 14-15 lat w wadze do 60 kg, Dawid Burkat wywalczył złoto w kumite 12-13 lat w kategorii powyżej 70 kg.

Sensei, Andrzej Winiarski zaprezentował swoje umiejętności zdobywając srebro w kumite seniorów do 90 kg oraz zajmując czwarte miejsce w kata seniorów, Maciej Szmit i Szymon Maksimowski wywalczyli srebrne medale w kumite odpowiednio w grupie 14-15 lat oraz 12-13 lat, Matylda Szwab zdobyła srebro w kumite w kategorii 10-11 lat do 40 kg. Sensei, Marcin Sturgulewski zdobył srebro w kata seniorów oraz brąz w kumite seniorów do 70 kg, Adrian Paszkowski i Wojciech Swachta zdobyli srebrne medale w kata juniorów 16-17 lat i kadetów 10-11 lat, Mieszko Fąfara zdobył brąz w kumite i kata w kategorii juniorów młodszych 14-15 lat, Piotr Piechnik, Tymoteusz Hujdus i Nikola Dzidek zdobyli brązowe medale w kategoriach kumite, Miłosz Pilch zdobył brąz w kata dla młodzików 12-13 lat, Liliana Sidor zajęła czwarte miejsce w kata dla kadetek 10-11 lat.

Pozostali uczestnicy zawodów: Kuba Sidor i Nela Żaba również reprezentowali akademię, biorąc udział w kategoriach dla młodszych uczestników zdobywając kolejne cenne doświadczenie.

Turniej był dla wielu zawodników ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy, co stanowiło dodatkowy czynnik motywujący. Dzięki wsparciu lokalnych sponsorów, takich jak AACAR i Petmex, zawodnicy mieli możliwość prezentowania najwyższego poziomu umiejętności, co przełożyło się na znakomite wyniki i wysoką pozycję w klasyfikacji drużynowej.