środa, 1 majaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Grad medali zawodników BYAKKO

informacja prasowa Myślenickiej Akademii Karate BYAKKO

Zawodnicy Myślenickiej Akademii Karate „Byakko” zakończyli sezon startowy. Ostatnim sprawdzianem ich formy przed wakacjami był Ogólnopolski Turniej IKO Przełęcz Cup, który odbył się 10 czerwca w Dukli, a organizatorem był Krośnieński Klub Kyokushin Karate.

W zmaganiach wzięło udział ponad 200 zawodników z 17 klubów, Myślenickie tygrysy zdobyły 26 medali: 9 złotych, 4 srebrne oraz 13 brązowych, co w klasyfikacji drużynowej dało 2 miejsce „Byakko”.

Pierwsze miejsca w walkach kontaktowych (kumite) zajęli: Maja Ulman – kadetki -40kg, Ola Wieliczko – kadetki +40kg, Wojtek Swachta – kadeci młodsi – 30kg Kajetan Szlachetka – dzieci chłopcy+ 25kg oraz Basia Kozyra – dzieci – dziewczęta open. Srebrny medal zdobył Bartłomiej Niepsuj w kategorii chłopców powyżej 25kg. Na najniższym stopniu podium uplasowali się: Adrian Paszkowski – juniorzy -65kg, Tymek Hujdus – juniorzy młodsi -60kg, Szymek Maksimowski – młodzicy +50kg, Daria Bzdek – młodziczki +45kg, Karol Paszcz – kadeci -40kg, Tomasz Mazgaj- kadeci – 40kg, Filip Górka – kadeci młodsi +30kg, Maksym Romanik – kadeci młodsi +30kg, Nikodem Światłoń – dzieci chłopcy -25kg oraz Karolina Łapa – dzieci dziewczęta open.

W konkurencji układów formalnych (kata) zwyciężyli: Oliwia Kocot – juniorki, Ola Wieliczko – kadetki, Wojtek Swachta – kadeci młodsi, a także Karolina Łapa – dzieci open. Drugie miejsca zajęli: Adrian Paszkowski – juniorzy, Maja Ulman – kadetki, Kajetan Szlachetka – dzieci open. Brązowe medale w tej konkurencji wywalczyli: Daria Bzdek – młodziczki, Miłosz Pilch- kadeci i Nela Żaba – kadetki młodsze. Tuż poza podium, na 4 miejscu zakończył rywalizację Kuba Motyka – kadeci młodsi, na 5 miejscu Julia Wielgus – juniorki młodsze oraz Dawid Burkat – młodzicy.

Byakko Team dzielnie reprezentowali również Alan Karp, Piotr Górka, Eryk Włodarczyk, Karol Motyka, Bartek Swachta, Hubert Wyskoczyński, Hubert Ziembla, Szymek Graliński, Antek Kęsek, Ola Kęsek oraz Natan Karp.

Funkcje sędziego pełnił Sensei Andrzej Winiarski, sekundowali Sensei Marcin Sturgulewski, Senpai Iwona Maksimowska, Emilia Sturgulewska oraz Gosia Swachta

Wielkie gratulacje i podziękowania dla niezawodnej ekipy kibiców, która wspomagała dopingiem naszych zawodników.

Kolejne zmagania sportowe czekają na naszych zawodników dopiero pod koniec września. Teraz nadszedł czas na letni obóz, chwilę relaksu i wakacyjne treningi siłowe, które przygotują zawodników do kolejnego sezonu startowego.