środa, 12 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

I Mistrzostwa Polski Debli Seniorskich w Speed-ballu. W parach deblowych zagrali młodzi i seniorzy.

informacja prasowa

Speed-ball do tej pory był domeną młodych zawodników, ale coraz częściej po tę formę rekreacji sięgają seniorzy. Ziemia myślenicka zaś staje się miejscem, które sieciuje fanów tego sportu. W połowie kwietnia w Wiśniowej zostały rozegrane Mistrzostwa Deblowe w parach seniorskich i międzypokoleniowych.

Reprezentanci Uniwersytetów Trzeciego Wieku, Klubów Seniora oraz organizacji zrzeszających seniorów z Małopolski, Śląska, oraz ziemi łódzkiej skrzyżowali swoje rakiety podczas I Mistrzostw Polski Debli Seniorskich oraz I Mistrzostwa Polski Debli Międzypokoleniowych. W wydarzeniu wzięło udział ponad 40 reprezentantów z różnych środowisk seniorskich.

Wydarzenie miało formę ogólnopolskiego spotkania połączonego z wizytą studyjną. Pierwszego dnia odbyła się treningi szkoleniowe oraz rozgrywki towarzyskie. Był to czas na szlifowanie umiejętności w rozgrywkach deblowych, które są najtrudniejszą formą gry w speed-ball. Instruktaż prowadził Zbigniew Bizoń, trener zawodników Sportowni oraz trener Reprezentacji Polski.

W trakcie wydarzenia prowadzona była kampania Seniorzy-Innowatorzy. Po raz pierwszy w historii tej dyscypliny sportu zostały rozegrane mecze deblowe seniorskie oraz mecze międzypokoleniowe złożone z par z dużą różnicą wieku. – Tegoroczne zawody pokazały nam jak wspaniałą formę integracji można otrzymać tworząc pary deblowe. Przybijanie piątek, uściski po meczu – takie rzeczy nie dzieją się szybko w relacjach, nawet kiedy są wspólne treningi. Ale kiedy już rozgrywasz z kimś mecz deblowy, szybciutko budujesz więź ze swoim partnerem. Pojawia się wspólny cel, a czas jest krótki, bo mecz trwa średnio 20 minut. Obserwując mecze międzypokoleniowe można było zauważyć, jak szybko zostaje nawiązana relacja, gdy pojawia się wspólny cel, którym jest wygrana. Osobiście to była jedna z ciekawszych form rozgrywek, jakie miałam przyjemność obserwować do tej pory. W środowisku speed-ball nikt do tej pory nie zorganizował takiej formy zawodów – podkreśla Izabela Janczak-Bizoń, prezeska Sportowni

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Sportownia, które od 7 lat sieciuje środowisko seniorów trenujących speed-ball i organizuje turnieje dedykowane seniorom. Projekt zorganizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Foto: archiwum klubowe

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.