czwartek, 22 lutegoMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Igrzyska Europejskie także w Myślenicach!

informacja prasowa UMiG Myślenice

Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka wraz z prezesem spółki Igrzyska Europejskie Marcinem Nowakiem sygnował umowę, dzięki której Myślenice zostały oficjalnie współorganizatorem zbliżającej się imprezy sportowej – Igrzysk Europejskich 2023, które odbędą się na terenie Krakowa i Małopolski. W drugiej połowie czerwca zawodnicy z całej Europy zjadą do Myślenic, by tutaj walczyć o realizację sportowych marzeń w dwóch dyscyplinach sportów walki – kick boxingu oraz muaythai.

Już w czerwcu Myślenice staną się jednym z miast-gospodarzy, organizowanych na terenie województwa małopolskiego, III Igrzysk Europejskich. Odbywające się w Myślenicach zmagania ucieszą szczególnie pasjonatów sztuk walki, gdyż w dniach od 25 do 27 czerwca w hali widowiskowo-sportowej na Zarabiu rywalizować będą zawodnicy w tajskim boksie zwanym również Muaythai, natomiast od 30 czerwca do 2 lipca miejsce to stanie się areną pojedynków sportowców uprawiających kickboxing.

Bardzo cieszę się, że Myślenice znalazły się w gronie miast-organizatorów III Igrzysk Europejskich. To świetna forma promocji dla całej gminy. Mam nadzieję, że dzięki tej imprezie więcej osób odwiedzi nasze miasto, pozna walory ziemi myślenickiej, a w przyszłości być może będzie do nas powracało. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w uczynienie Myślenic współorganizatorem tej prestiżowej imprezy sportowej. Szczególne podziękowania kieruję przede wszystkim do prezesa Igrzysk Europejskich Marcina Nowaka za zaufanie, powierzenie nam tak odpowiedzialnej roli oraz owocną współpracę. Dziękuję również naszym przedstawicielom w Urzędzie Wojewódzkim, czyli Stanisławowi Bisztydze, który jest również członkiem komitetu monitorującego, a także radnemu Robertowi Bylicy za wsparcie w organizację wydarzenia – powiedział podczas konferencji burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka.

– Pod względem zaangażowania osób powiązanych z organizacją, federacji europejskich, wolontariuszy, takiej imprezy w historii polskiego sportu jeszcze nie było. Od początku zależało nam na tym, by Myślenice znalazły się w gronie miast-gospodarzy, a ostatecznie udało nam się ulokować tutaj aż dwie dyscypliny – tajski boks oraz kickboxing. Jest to zarówno wielkie wyróżnienie, ale też niezwykle duża odpowiedzialność. Wszyscy wspólnie musimy dopilnować, by impreza stała nie tylko na wysokim poziomie sportowym, ale również organizacyjnym – dodał Prezes Spółki Igrzysk Europejskich Marcin Nowak.

Podczas podpisania obecni byli Radni Sejmiku Województwa Małopolskiego Robert Bylica i Stanisław Bisztyga, prezes Spółki Sport Myślenice Michał Funek, skarbniczka gminna Anita Kurdziel oraz zastępca burmistrza Myślenic Mateusz Suder.

Foto: Maciej Hołuj

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.