czwartek, 20 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

II edycja Myślenickiego Biegu na Skocznię – zapisz się na bieg 3 maja 2023!

informacja prasowa

W dniu Święta Narodowego Trzeciego Maja odbędzie się druga edycja Myślenickiego Biegu na Skocznię! W ramach tegorocznych zmagań zawodnicy wyruszą z punktu startowego na skoczni narciarskiej K-45 i będą mieli do pokonania dystans 1,7 kilometra, a łączna suma przewyższeń wyniesie 114 metrów.

W środę 3 maja o godzinie 12:00 wystartuje kolejna edycja Myślenickiego Biegu na Skocznię, która tym razem będzie pełnić funkcję wydarzenia towarzyszącego obchodom ustanowionego w tym dniu Święta Narodowego Trzeciego Maja.

Zapisy na bieg będą prowadzone pod adresem mailowym: biegnaskocznie@myslenice.pl

W wiadomości mailowej należy podać imię i nazwisko oraz rok urodzenia uczestnika. Udział w biegu jest bezpłatny, a dla wszystkich uczestników przewidziano medale. Zapisy trwają tylko do 28 kwietnia do godziny 12:00.

W tym roku statuetki przyznawane będą najlepszym zawodnikom w trzech kategoriach: OPEN Mężczyzn, OPEN Kobiet, biegacze w wieku 50+,

Dla najlepszych biegaczy w trzech wspomnianych kategoriach przewidziano efektowne statuetki oraz nagrody. Podczas biegu zostanie przeprowadzony elektroniczny pomiar czasu, a organizatorzy zapewniają także zimne napoje i posiłek regeneracyjny.

Zgodnie z planem zawodnicy rozpoczną zmagania przy belce startowej skoczni K-45, następnie zbiegną w kierunku drogi szutrowej z Uklejny (tzw. stokówki), by później skręcić w kierunku zeskoku. W tym miejscu biegaczy czeka pierwsze wyzwanie – podbieg po skoczni narciarskiej o nachyleniu rzędu 45 stopni. Po pokonaniu wymagającego odcinka, skierują się w stronę czerwonego szlaku, gdzie kontynuować będą rywalizację, biegnąc pod górę przez około 400 metrów, aż do skrętu w leśną ścieżkę. Później uczestnicy udadzą się wzdłuż wąwozu w kierunku Rezerwatu Zamczysko nad Rabą. Na wysokości progu skręcą w stronę ruin Zamczyska, wbiegając następnie na czerwony szlak w stronę ul. Zamkowej. Na finiszu biegu, zawodnicy po raz drugi zmierzą się z rozbiegiem skoczni, by w widowiskowym stylu zakończyć zawody na mecie przy belce startowej.

Z uwagi na wysoki stopień trudności trasy (wyczerpujące podbiegi, śliska nawierzchnia, wąskie, kamieniste ścieżki z dużą ilością korzeni), zawody przeznaczone są dla doświadczonych biegaczy ale z myślenicką skocznią może zmierzyć się każdy śmiałek! Dodatkowym atutem będą buty z agresywnym bieżnikiem.

W organizację imprezy zaangażowały się: Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Myślenice, Klub Sportowy Dalin Myślenice, Nadleśnictwo Myślenice oraz Miasto i Gmina Myślenice. Na śmiałków czekają atrakcyjne i nietuzinkowe trofea.

[post_gallery]

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.