wtorek, 21 majaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

II Festiwal Orkiestr Dętych „Krakowiacy i Górale” już 25 września w Dobczycach! (zapowiedź)

informacja prasowa

Już po raz drugi starosta Powiatu Myślenickiego Józef Tomal oraz burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce Tomasz Suś zapraszają amatorskie orkiestry dęte, do udziału w II Festiwalu Orkiestr Dętych „Krakowiacy i Górale”, który odbędzie się 25 września w Dobczycach.

Podobnie jak w roku ubiegłym, podczas festiwalu będą mogły zaprezentować się zarówno orkiestry rodzime, oraz orkiestry spoza naszego powiatu. Istotną rzeczą jest, że orkiestry muszą być amatorskie, a muzycy w niej grający nie mogą być muzykami zawodowymi, zaangażowanymi na sam festiwal. Pierwszeństwo udziału w festiwalu mają orkiestry z terenu powiatu myślenickiego, a zespoły spoza niego biorą udział w eliminacjach – poprzez przesłanie linku do nagrania zespołu (nie starsze niż 2 lata).

30 tysięcy złotych w puli nagród. Każdy z zakwalifikowanych zespołów, które wezmą udział w Festiwalu, otrzyma nagrodę pieniężną za uczestnictwo. W ten sposób organizatorzy chcą docenić pracę na rzecz promocji dziedzictwa kulturowego naszego kraju. Dodatkowo jury nagrodzi trzy najlepsze zespoły oraz solistę i najlepszego kapelmistrza zespołu – w tym przypadku na laureatów również czekają nagrody pieniężne. W tym roku dodatkowo podczas festiwalu zostanie wyłoniona Najlepsza Orkiestra Dęta z terenu Powiatu Myślenickiego, która otrzyma nagrodę pieniężną.

Zgłoś się już dziś. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i kartą zgłoszeniową dostępną na stronie: https://bit.ly/3J9RVEl. Na zgłoszenia zespołów czekamy tylko do 11 sierpnia 2022 r. Listę zespołów prezentujących się podczas II Festiwalu Orkiestr Dętych „Krakowiacy i Górale” poznamy do dnia 22 sierpnia 2022 r.

Organizatorem Festiwalu jest Starostwo Powiatowe w Myślenicach. Partnerem Głównym Wydarzenia Gmina i Miasto Dobczyce, a partnerem Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.