wtorek, 21 majaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Infolinia w sprawie wirusa

informacja prasowa UMiG Myślenice

W myślenickim magistracie odbyło się spotkanie członków Sztabu Zarządzania Kryzysowego w Gminie Myślenice. Obrady miały na celu opracowanie planu działań w przypadku postępowania zakażenia koronawirusem Convid-19 na terenie Miasta i Gminy Myślenice.

Podczas posiedzenia Sztabu Zarządzania Kryzysowego podjęto decyzje odnośnie ewentualnych działań związanych z zabezpieczeniem osób zarażonych kwarantannami domowymi lub możliwym uruchomieniem kwarantanny zbiorowej. Uruchomiona zostaje ponadto specjalna infolinia do kontaktu dla osób potrzebujących pomocy.

– Musimy być przygotowani na różne rozwiązania – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice po spotkaniu z przedstawicielami różnych środowisk, zasiadających w Sztabie Zarządzania Kryzysowego powołanego przez UMiG Myślenice. – Przy współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Myślenicach uruchomiona została specjalna infolinia i zachęcam do kontaktu wszystkich potrzebujących, osoby starsze i niepełnosprawne, a wolontariusze pomogą między innymi w dostarczeniu środków żywnościowych.

POTRZEBUJESZ POMOCY – ZADZWOŃ!

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Myślenicach uruchamia dwa numery telefonu dla osób samotnych, starszych, niepełnosprawnych, chorych potrzebujących pomocy w dostarczeniu zakupów podstawowych art. spożywczych i gorącego posiłku: 531-552-942, 537-553-435

POTRZEBNY WOLONTARIUSZ! ZGŁOŚ SIĘ!

Pełnoletnie osoby, które chcą pomóc w dostarczaniu żywności dla osób samotnych, starszych, niepełnosprawnych, chorych potrzebujących pomocy, proszę o kontakt pod nr telefonu 502-518-243.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.