czwartek, 18 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Inicjatywa burmistrza Myślenic w kwestii zwolnień gastronomów z opłat za sprzedaż alkoholu

informacja prasowa UMiG Myślenice

Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka w ramach akcji pomocowej dla lokalnych przedsiębiorców sprzedających alkohol, wystąpi na najbliższej sesji Rady Miejskiej z wnioskiem o zwolnienie właścicieli punktów gastronomicznych z drugiej i trzeciej raty opłaty za sprzedaż napojów alkoholowych w 2021 roku.

W związku z wejściem w życie w dniu 26 stycznia 2021 r.  ustawy z dnia 21 stycznia 2021 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw(Dz.U. 2021 poz.159) umożliwiającej radzie miejskiej podjęcie uchwały o zwolnieniu z opłat za sprzedaż napojów alkoholowych przedsiębiorców posiadających zezwolenia w gastronomii, Rada Miejska ma możliwość podjęcia uchwały wyciągającej pomocną dłoń w stronę handlowców.

– Przygotowaliśmy projekt uchwały, który przedstawię radnym na najbliższej sesji Rady Miejskiej. Przedmiotem procedowanej uchwały będzie zwolnienie przedsiębiorców prowadzących punkty gastronomiczne na terenie Miasta i Gminy Myślenice z drugiej i trzeciej raty opłaty należnej w 2021 roku za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży. Jeśli radni wyrażą zgodę, będzie to kolejne wsparcie, które ograniczy obciążenia finansowe punktów gastronomicznych w dobie pandemii koronawirusa – mówi burmistrz.

Jednocześnie przypominamy, że do 31 stycznia 2021 r. przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż napojów alkoholowych muszą złożyć oświadczenie o wartości sprzedanego alkoholu w roku 2020 i dokonać opłaty za zezwolenia w 2021 r. Termin ten jest nieprzekraczalny, a spóźnienie będzie skutkować koniecznością dokonania opłaty dodatkowej, a nawet wygaśnięciem zezwolenia. Przypominamy, że dni 30 i 31 stycznia 2021 to dni wolne od pracy dlatego ważne jest, aby nie odkładać złożenia oświadczenia i opłaty pierwszej raty na ostatnią chwilę.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.