czwartek, 22 lutegoMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Inwestycja za prawie 13 milionów złotych w Jaworniku

Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka podpisał umowę z wykonawcą projektu oraz robót budowlanych w ramach modernizacji drogi gminnej o długości 2,5 km w Jaworniku. Zakres prac będzie obejmował również budowę mostu na potoku Głogoczówka oraz przebudowę czterech skrzyżowań.

– O tę inwestycję od wielu lat zabiegali radni i przedstawiciele sołectwa Jawornik, wsłuchując się w głosy mieszkańców. Przede wszystkim apelowali o budowę chodników, gdyż jest to droga uczęszczana zarówno przez kierowców jak i pieszych, głównie dzieci w drodze do szkoły, czy też korzystające z przystanków przy zakopiance. Dziś możemy potwierdzić oficjalnie, że umowa została podpisana dzięki środkom pozyskanym z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie ponad 9 milionów złotych. Całość prac oraz opracowanie projektu będzie kosztować dokładnie 12 867 000 zł. Cieszę się, że razem z panem radnym Wacławem Szczotkowskim, Robertem Bylicą i Dariuszem Łabędzkim możemy przekazać informację o podpisaniu umowy na realizację tej inwestycji mieszkańcom Jawornika– mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Przedmiotem umowy jest zaprojektowanie i wykonanie drogi gminnej nr K540285 Jawornik -Rudnik w miejscowości Jawornik wraz z niezbędną infrastrukturą o długości 2,507 km. Zamówienie obejmuje także budowę jednego obiektu mostowego na potoku Głogoczówka, budowę przepustów pod drogą gminną oraz przebudowę skrzyżowania z drogą wojewódzką 955, z drogą K540266, jak również dwa skrzyżowania z drogami gminnymi. Szerokość jezdni będzie wynosić 5,5m. Wykonane zostaną też jednostronne chodniki i przejścia dla pieszych, co znacząco wpłynie na poprawę komunikacji i bezpieczeństwa w tej części Jawornika.

Zgodnie z umową okres realizacji zadania wyniesie 24 miesiące, w tym około 16 miesięcy potrwa etap projektowania, a kolejnych 8 miesięcy wykonanie robót budowlanych.

Foto: archiwum

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.