czwartek, 20 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Inwestycje drogowe w gminie Myślenice oficjalnie otwarte

informacja prasowa UMiG Myślenice
Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita po raz kolejny odwiedził gminę Myślenice przy okazji oficjalnego oddania do użytku kolejnych inwestycji drogowych. W obecności burmistrza Jarosława Szlachetki symbolicznie otwarto drogę gminną w Głogoczowie na Jaworznę, a także dwa przejścia dla pieszych przebudowane w ciągu ulicy Pardyaka z ulicą Dunin-Brzezińskiego oraz z ulicą Ogrodową.
Wykonawcą robót w Głogoczowie było Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowo-Mostowe DROG-BUD ze Spytkowic. Zakres robót obejmował remont drogi od zjazdu z drogi krajowej DK7 w Głogoczowie na długości 2,3 km w kierunku Jaworzny w Głogoczowie. Remont polegał na rozbiórce uszkodzonej i zdeformowanej nawierzchni jezdni, remont podbudowy, ułożenie nowych warstw bitumicznych, remont poboczy, wymianie przepustów, a także czyszczeniu rowów i skarp. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 2 229 285,14 zł, przy czym 80 procent tej kwoty – 1 783 428 zł to środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
W celu poprawy bezpieczeństwa w rejonie Osiedla 1000-lecia w Myślenicach, Gmina Myślenice przeprowadziła ostatnio dwie inwestycje polegające na przebudowie przejść dla pieszych na skrzyżowaniach ulicy Pardyaka z ulicą Dunin-Brzezińskiego oraz z ulicą Ogrodową. Wykonawcą robót była rodzima myślenicka firma POL-BRUK.
Przebudowa skrzyżowań na ulicy Pardyaka polegała na wyniesieniu o ok. 10 cm tarczy skrzyżowania z nawierzchnią z kostki brukowej, stosując progi najazdowe. Na oznakowanych przejściach dla pieszych zamontowano pasy z kostki integracyjnej, a narożniki skrzyżowania zostały odgrodzone od jezdni. Zadaniem wykonawcy było również zmodernizowanie odwodnienia terenu inwestycji z odprowadzeniem wód do kanalizacji opadowej. Wykonano także dedykowane oświetlenie przejść dla pieszych z oprawami typu LED oraz oznakowanie poziome i pionowe – wyjaśnia Agnieszka Światowiec, naczelnik Wydziału Inwestycji UMiG Myślenice.
Wykonanie skrzyżowania ulic Pardyaka i Dunin-Brzezińskiego opiewało na łączną kwotę 491 238,47 zł, przy czym 320 tysięcy złotych pokryło dofinansowanie, natomiast skrzyżowanie ulicy Pardyaka z Ogrodową kosztowało Gminę Myślenice 490 999,41 zł. Pozyskane środki w kwocie 55 524 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pozwoliły również na budowę nowego przejścia dla pieszych na ulicy Średniawskiego. Całkowita wartość tego zadania wyniosła 77 901,23 zł.
Na zdjęciu: przejścia na skrzyżowaniu ulic Pardyaka, Dunina Brzezińskiego i Ogrodowej
Foto: Maciej Hołuj

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.