sobota, 20 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Iwona Maksimowska mistrzynią Polski

Iwona Maksimowska znowu to zrobiła! Tegoroczna wagowa Mistrzyni Europy tym razem sięgnęła po Mistrzostwo Polski w kategorii open (bez podziału na kategorie wagowe)! Szereg sukcesów sensei z Myślenickiej Akademii Karate Byakko pokazuje w jak znakomitej formie jest Iwona Maksimowska, która za kilka tygodni poleci do Japonii by tam walczyć o tytuł Mistrzyni Świata.

Podczas Mistrzostw Polski Open Seniorów, które odbyły się 14 października Iwona Maksimowska stoczyła cztery walki. Walkę eliminacyjną z zawodniczką z Sosnowca wygrała bardzo pewnie, podobnie jak walkę ćwierćfinałową, którą stoczyła z zawodniczką z Konstancina Jeziornej. Półfinałowy pojedynek z zeszłoroczną wicemistrzynią Europy Open przebiegł bez większych problemów, ale za to walka finałowa dostarczyła niemałych emocji. Była to rozgrywka zdecydowanie bardziej wymagająca pod kątem kondycyjnym. Przeciwniczką Iwony była Martyna Kubik, wicemistrzyni świata federacji KWF (Karate World Federation) w kategorii -55 kg, która słynie z świetnej wydolności, odporności na ciosy i technik nożnych. Po pierwszej 3-minutowej rundzie sędziowie zdecydowali o dogrywce. To właśnie wtedy Iwona dobitnie pokazała, że nie ma sobie równych, sięgając po tytuł Mistrzyni Polski. Przed Iwoną ostatnia prosta na trasie do Japonii.

– Będę się starać pokazać z jak najlepszej strony i trenuję tak, żeby zająć jak najlepsze miejsce. Wsłuchuję się w siebie i bazuję na tym, co umiem, potrafię i co mogę zrobić – mówiła mistrzyni Polski w wywiadzie dla SparringPartner.pl

Pozostaje nam trzymać kciuki za przygotowania, a także życzyć jak najlepszego startu podczas Mistrzostw Świata.

Foto: archiwum klubowe

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.