sobota, 20 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Jan Mastela ze „srebrem” w Pucharze Polski

Jeszcze kilkanaście dni temu myśleniccy zapaśnicy rywalizowali w Mistrzostwach Polski sumo podczas turnieju rozgrywanego w Myślenicach, a już odbyli wyprawę do Warszawy, gdzie rozgrywane były zawody Pucharu Polski Kadetów w zapasach klasycznych.

Barw KS Dalin Myślenice broniło trzech zapaśników: Jan Mastela, Jakub Miska i Mikołaj Łętocha. Najlepiej z nich spisał się Jan Mastela, który wszedł do finału jak burza wygrywając po kolei cztery walki. Niestety w finale poległ zdobywając srebrny medal w kategorii wagowej do 80 kilogramów. Dwaj pozostali zapaśnicy myśleniccy mimo ambitnej postawy zajęli odpowiednio: Jakub Miska 24 w kategorii wagowej do 71 kilogramów zaś Mikołaj Łętocha szesnaste w kategorii wagowej do 55 kilogramów.

Dzięki wywalczeniu srebrnego medalu Jan Mastela zdobył awans do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. O ten awans powalczy jeszcze dwóch innych myślenickich zapaśników nieobecnych podczas Pucharu Polski w Warszawie: Krzysztof Szpakiewiczi i Hubert Tylek. Uczynią to podczas zawodów rozgrywanych w Kostrzyniu pod koniec marca.

Na zdjęciu: Trzech myślenickich zapaśników biorących udział w warszawskiej rundzie Pucharu Polski (Jan Mastela w środku).

Foto: archiwum

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.