wtorek, 21 majaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Jubileusz 680-lecia lokacji Myślenic: informacja o parkingach i zmianach w organizacji ruchu

informacja prasowa UMiG Myślenice

W niedzielę 12 czerwca na płycie Rynku w Myślenicach odbędą się obchody dostojnego jubileuszu 680-lecia lokacji królewskiego miasta Myślenice. Uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 18:00 w Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej, a następnie od 19:00 na scenie zlokalizowanej w Rynku zaplanowano widowisko artystyczne, zwieńczone koncertem Mateusza Ziółko.

Informacje o parkingach

Z uwagi na czasowe zamknięcie przejazdu przez Rynek oraz możliwy natłok samochodów w pobliżu centrum miasta, zachęcamy mieszkańców do parkowania samochodów na czas uroczystości na parkingach przy markecie „Jan Stara Cegielnia”, Galerii Dekada oraz Galerii Myślenickiej. Parkingi zostaną nieodpłatnie udostępnione na czas wydarzenia jubileuszowego z okazji 680-lecia lokacji Myślenic.

Zadbajmy o zrewitalizowane centrum – poszanowanie zieleni

W ostatnim czasie Rynek w Myślenicach przeszedł rewitalizację, na zieleńcach pojawiły się nowe nasadzenia. Zwracamy się z prośbą do uczestników wydarzenia o poszanowanie przestrzeni zielonych i nie zdeptanie sadzonek kwiatów lub krzewów.

Zamknięty wjazd na Rynek

W niedzielę 12 czerwca od godziny 16:30 niemożliwy będzie wjazd na Rynek od strony ulicy Kościuszki. Jednocześnie informujemy, że w tym dniu prosimy o niepozostawianie samochodów na zatokach parkingowych w pobliżu Rynku, umożliwiając tym samym mieszkańcom oraz uczestnikom wydarzenia większy komfort świętowania urodzin miasta.

Zbiórka pocztów sztandarowych pod remizą OSP Śródmieście

Zaproszone poczty sztandarowe rozpoczną przemarsz na Mszę Świętą spod remizy OSP Myślenice – Śródmieście. Zbiórka pocztów sztandarowych w niedzielę 12 czerwca o godzinie 17:30.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców oraz naszych gości do udziału w wydarzeniu Vivat Myślenice z okazji 680. rocznicy alokacji miasta przez Króla Kazimierza III Wielkiego.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.