niedziela, 16 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Kacper i Kuba po rajdzie, z propozycją dla chcących pomóc powodzianom

Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel – ORLEN Team, ukończyli Rajd Nadwiślański na 5. miejscu w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Tym samym zawodnicy wywożą z Puław solidne punkty i awansują w całym cyklu.

Na specyficznych oesach na południe od Puław załogi miały do pokonania osiem odcinków specjalnych. Pierwsza pętla rajdu to cztery próby, na których śliskie asfalty nie ustrzegły przed błędami praktycznie wszystkie startujące duety. Kacper i Kuba rozpoczęli rywalizację od małej przygody. Na pierwszym odcinku zapalił się zderzak w ich Skodzie Fabii Rally2 evo, co na chwilę zdekoncentrowało zawodników podczas jazdy. Na kolejnych oesach pokazali już bardzo wysoką formę, nie mniej jednak brudna i śliska nawierzchnia lubelskich odcinków dała o sobie znać.

To jeden z tych rajdów który pozytywnie zapadnie w mojej pamięci! Pierwszą pętlę jechaliśmy bardzo szybko, ale jadąc takim tempem i walcząc o setne sekundy łatwo jest popełnić błąd. I tak też się stało w naszym przypadku. Po dobrym starcie do trzeciego odcinka – Urzędów 1, przestrzeliłem hamowanie z dużej prędkości. Zawracaliśmy, co spowodowało stratę pewnie ok 15 sekund. Z kolei na następnej próbie jadąc w deszczu na twardej oponie, na wolnym zakręcie odjechał nam tył auta. By uniknąć uderzenia w znak musiałem je obrócić i ponownie zawracać. Stąd nie uniknęliśmy kolejnej straty czasowej. Do drugiej pętli przystąpiliśmy z nastawieniem ataku i nadrabiania. Na trzech z czterech odcinków specjalnych zdobyliśmy oesowe podium. Dwa razy byliśmy drudzy i raz trzeci, co bardzo nas cieszy. Jesteśmy zadowoleni z naszej jazdy i tempa, i już się nie mogę doczekać następnego rajdu. Bardzo dziękujemy za wsparcie naszym sponsorom i zespołowi oraz kibicom! Dało się je mocno odczuć, a wasz doping dodał skrzydeł naszej ptasiej załodze. Do zobaczenia w Rzeszowie! – mówi Kacper Wróblewski.

To był naprawdę szybki weekend w okolicach Puław. 5 miejsce w klasyfikacji generalnej ze stratą 0.37 sekundy na kilometrze do zwycięzcy rajdu, świadczy o wysokim poziomie sportowym minionej rundy mistrzostw Polski. Gratulacje dla naszych konkurentów. Walka na odcinkach w tym roku jest wyjątkowo zaciekła, a o poszczególnych zwycięstwach decydują naprawdę niewielkie detale. Cały zespół pracował bardzo ciężko, dzięki czemu wywozimy z Puław solidne punkty – dodał Kuba Wróbel, myślenicki pilot Kacpra Wróblewskiego.

W klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski załoga awansowała na piąte miejsce. Przed nią jeszcze cztery rundy polskiego czempionatu. Kolejnym startem Wróblewskiego i Wróbla będzie MARMA 30. Rajd Rzeszowski, w dniach 5-7 sierpnia.

Partnerami duetu Wróblewski-Wróbel są: PKN ORLEN, Wirtualna Polska, RMF FM, HRX Polska, TOPP-CARS Rally Team oraz Miasto i Gmina Myślenice.

UWAGA!! Pewnie wielu z was w ostatnich dniach słyszało o nawałnicy, której skutkiem były powodzie w gminie Myślenice. W jej wyniku mnóstwo rodzin zostało poszkodowanych i bez dachu nad głową. Od lat współpracujemy z Urzędem Miasta i Gminą. Mamy tam wielu kibiców i znajomych, dlatego nie możemy przejść obojętnie obok tej sytuacji. W związku z tym szybka akcja ze mną za kierownicą! Organizujemy LICYTACJĘ na co-drive na prawym fotelu Skody Fabii Rally2 EVO podczas testów przed Rajdem Rzeszowskim (2 sierpnia, dojazd/ewentualny nocleg we własnym zakresie).

Wygrywa najwyższa wylicytowana kwota. Zwycięzcę ogłosimy po otrzymaniu potwierdzenia wpłaty na oficjalne konto Pomocy Powodzianom z Gminy Myślenice.

Zachęcamy też wszystkich do wsparcia zbiórki organizowanej przez Fundację Akuratna.

Wpłat można dokonywać na konto: 95 1140 2004 0000 3002 7926 0004 z dopiskiem „Pomoc powodzianom z terenu Gminy Myślenice”.

foto: archiwum

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.