czwartek, 20 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel z ORLEN Team w 5. Turbojulita Rally

informacja prasowa

Tydzień przed szóstą rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Rajdem Śląska, załoga ORLEN Team – Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel wystartują w 5. Turbojulita Rally – 4. rundzie Tarmac. Tarmac to popularna seria rajdów organizowanych na Dolnym Śląsku. Z uwagi na lokalizację na zawodników zawsze czekają tam ciekawe i trudne odcinki specjalne. Dlatego też organizator może się również pochwalić dużą frekwencją na liście zgłoszeń, o czym świadczy udział około 57 załóg, w tym 6 w najmocniejszej klasie PRO.

Kacper Wróblewski, po sukcesie w Rzeszowie, bardzo pozytywnie nastawiony jest do kolejnych wyzwań: – Zaczynamy przygotowania do kolejnej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, czyli Rajdu Śląska. Nasz udział w Turbojulita Rally to dobre testy przed kolejnym rajdowym weekendem. Mamy też bardzo miłe wspomnienia z tej rundy z 2021 roku, kiedy to razem z Kubą, również w Skodzie Fabii Rally2 EVO, zwyciężyliśmy w klasie PRO. Oczywiście nie nastawiamy się tutaj na wygraną, ale na cenne kilometry, które zaowocują na Rajdzie Śląska. Dobrze też wrócić w te rejony choć na chwilę, i to na tak kultowych trasach jak np. Rościszów, Walim i na słynne walimskie patelnie. Naszym celem jest przygotowanie się do kolejnej rundy polskiego czempionatu, ale konkurencja też jest spora i będziemy chcieli powalczyć również o jak najlepszy wynik. Trzymajcie kciuki i do zobaczenia na serwisie i odcinkach.

Kuba Wróbel dodaje: – W tym roku nie było nas Rajdzie Świdnickim, ale dzięki pojawieniu się na rundzie Tarmac będziemy mieli możliwość rywalizacji na kultowych trasach w okolicy Walimia. Start traktujemy jako etap przygotowań do 6. rundy RSMP. Cieszy nas, że konkurencja dopisała, i na liście zgłoszeń mamy 6 samochodów w najmocniejszej klasie Pro. To oznacza, że będzie co robić. Do zobaczenia!

Rajd 5. Turbojulita Rally odbędzie się w niedzielę 3 września. Zgodnie z harmonogramem załogi trzykrotnie przejadą dwa odcinki specjalne: Rościszów (8,30 km) oraz Turbo (8,36 km). Łącznie na zawodników czeka prawie 50 kilometrów ostrego ścigania. Wyniki rajdu poznamy po godzinie 15:38.

Partnerami duetu Wróblewski-Wróbel są: Grupa ORLEN, RMF FM, Miasto i Gmina Myślenice, Overcrest – Sim & Rally School Center oraz XIQIO Racing.

Więcej na:

https://www.facebook.com/KacperWroblewskiRallyDriver

https://www.instagram.com/kacperwroblewski_rallydriver

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.