środa, 12 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Kacper Wróblewski na trasie Rajdu Małopolski

informacja prasowa

Już za tydzień w dniach 6-8 czerwca rozpoczyna się Valvoline Rajd Małopolski, stosunkowo nowa, ale dynamicznie rozwijająca się impreza, która po raz drugi gości zawodników m.in. Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na starcie stanie blisko 100 załóg, które będą miały do pokonania 13 odcinków specjalnych podczas dwudniowej rywalizacji.

W roli kierowcy VIP Car zobaczymy Kacpra Wróblewskiego, a na jego prawym fotelu Konrada Dudzińskiego, znanego głównie z szutrowych rajdów w Polsce i za granicą. Kacper i Konrad przejadą trasę w Toyocie GR Yaris, która w przyszłości ma stać się nową rajdową bronią w polskim czempionacie.

Nad obsługą i rozwojem auta czuwa olsztyńska stajnia K Rally Team, której przewodzi Paweł Paź: – Zaczynamy kolejny etap rozwoju naszego GR Yarisa. Czas na specyfikację asfaltową, gdzie już po pierwszych testach z Kacprem widzę, że idziemy w dobrą stronę. GR Yaris o mocy około 320 KM, wyposażony m.in. w sekwencyjną skrzynię biegów oraz amortyzatory Reiger, jest obecnie dopracowywany, aby otrzymać homologację PZM i jeszcze w tym roku zadebiutować na odcinkach mistrzostw Polski – mówi Paweł.

Kacper Wróblewski nie może doczekać się powrotu na rajdowe trasy: – Czas wrócić za kierownicę rajdówki na prawdziwe odcinki, a nie sprinty czy testy. Ten rajd będzie dla nas dużym sprawdzianem, bo będziemy skupiać się na pracach rozwojowych nowej rajdowej broni, jaką z pewnością będzie na naszych oesach Yoyota GR Yaris od K Rally Team. Dla mnie będzie to już któreś spotkanie z Toyotą, ale nie mogę doczekać się małopolskich tras, bo wiem, że to auto ma bardzo duży potencjał wynikowy, jak i budżetowy. Tym razem pojadę z Konradem Dudzińskim, co też będzie ciekawe, bo dawno nie zmieniałem pilota. W ostatnim czasie sporo współpracujemy i wiem, że to będzie dobra robota. Podczas rajdu pojedziemy jako VIP Car, prawdopodobnie około 15 minut przed startem pierwszej załogi. Tym samym dziękujemy organizatorom Valvoline Rajd Małopolski za możliwość udziału w tej imprezie. Trzymajcie kciuki, zaglądajcie na serwis i machajcie przy odcinkach, bo stęskniłem się za Wami bardzo. Do zobaczenia! – mówi Kacper.

– Zarówno runda RSMP, jak i Valvoline Rajd Małopolski to dla mnie zupełna nowość. Jeszcze mnie tu nie było! Kiedy dostałem propozycję prawego fotela z Kacprem, zgodziłem się bez chwili zawahania, bo wiem, że będzie to przygoda życia. Kacper jest mega szybkim kierowcą, co w połączeniu z super autem, jakim jest GR Yaris zbudowany przez K Rally Team, na pewno da bardzo dużo fanu, ale i nowego doświadczenia. Widzimy się na odcinkach! – to słowa Konrada Dudzińskiego.

Trasa Valvoline Rajdu Małopolski to 13 odcinków specjalnych i 124 km oesowych. Serwis rajdu zlokalizowany będzie w Wadowicach, gdzie na kibiców – zarówno tych małych i dużych, czekać będzie mnóstwo atrakcji. Meta rajdu będzie miała miejsce w Makowie Podhalańskim. Zapraszamy do oglądania i kibicowania! Więcej na: https://www.facebook.com/KacperWroblewskiRallyDriver

https://www.instagram.com/kacperwroblewski_rallydriver, https://rajdmalopolski.pl/

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.