czwartek, 18 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Kapela ZPiT „Dobczyce” najlepsza

Zespół Pieśni i Tańca „Dobczyce” wraz z kapelą uczestniczył w XII Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym w Izmirze (Turcja).

Obok zespołu z Polski w zmaganiach festiwalowych uczestniczyły zespoły z: Północnego Cypru, Macedonii, Serbii, Rosji, Hiszpanii, Węgier oraz z Turcji. Podczas wspaniałego koncertu finałowego w amfiteatrze mieszczącym się w kampusie izmirskiego Uniwersytetu Ekonomicznego odbyły się festiwalowe konkursy. Kapela ZPiT Dobczyce zdobyła w nich pierwszą nagrodę w kategorii „Najlepsza muzyka”, zaś zespół czwarte miejsce w kategorii „Najlepsza choreografia”.

Historia Kapeli ZPiT Dobczyce sięga roku 2000, jednak w obecnym kształcie, pod kierownictwem Pauliny Karp, zespół instrumentalny działa od 2015 roku. Aktualnie tworzy ją 6 instrumentalistów: Jan Chalota (I skrzypce), Anna Sater (II skrzypce), Joanna Jasek (altówka), Joanna Bolisęga (kontrabas), Maria Bosak (flet), Paulina Karp (akordeon). W repertuarze kapeli znajdują się polskie tańce narodowe, pieśni ludowe oraz suity taneczne z różnych regionów Polski. Kierownikiem artystycznym dobczyckiego zespołu, jak również jego założycielem jest choreograf Adrian Kulik.

foto: archiwum zespołu

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.