czwartek, 18 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Karatecy Myślenickiej Akademii Karate „Byakko” na wyjątkowym szkoleniu

Na przełomie października i listopada w Ostródzie odbyła się druga edycja Sanbon seminar – szkolenia skierowanego do zawodników Karate Kyokushin. W treningach udział wzięło blisko ćwierć tysiąca ćwiczących z ok. 40 klubów z Polski, Niemiec, Litwy oraz Holandii. Myślenicką Akademię Karate „Byakko” reprezentował Sensei Marcin Sturgulewski oraz 5 senpai: Emilia, Iwona, Gabriela, Justyna oraz Michał. Treningi prowadziła wielka postać światowych mat i ringów Sensei Glaube Feitosa – legendarny zawodnik kyokushin oraz K-1 znany ze swojego nokautującego kopnięcia nazywanego „Brazilian kick”.
W trakcie zgrupowania odbyły się 4 treningi poświęcone kihon (podstawowym technikom w karate), ido geiko (zaawansowanymi kombinacjami technik w ruchu) oraz oczywiście kumite (walka). Nie zabrakło również technik Ichigeki Kickboxing, czyli sztuki walki, która powstała z połączenia technik kickboxingu oraz kultury, filozofii, hierarchii oraz metod treningowych używanych w karate.
Zawodnicy podczas zajęć wykonywali ćwiczenia samodzielnie, kombinacje w parach przy użyciu tarcz treningowych, ćwiczenia siłowo wytrzymałościowe, a w trakcie każdego treningu odbyło się od kilku do kilkudziesięciu rund sparingowych. Była to niebywała okazja do poprawy techniki, formy oraz sprawdzenia swoich umiejętności i wyznaczenia elementów, nad którymi musimy szczególnie pracować.
Karatecy „Byakko” wrócili zmęczeni i poobijani, jednak z jeszcze większą dawką wiedzy i motywacji. Niebawem czekają ich kolejne wyzwania, na które się szykują, np Mistrzostwa Polski juniorów młodszych i seniorów, Ogólnopolski turniej dla dzieci i młodzieży w Zamościu oraz zawody najważniejsze – Puchar i Mistrzostwa Europy w Myślenicach.
Foto: archiwum klubowe
[post_gallery]

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.