wtorek, 21 majaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Kobiety na kursie samoobrony

Informacja prasowa Straży Miejskiej w Myślenicach

Po raz kolejny Straż Miejska przy współpracy instruktorów z myślenickich klubów przeprowadziła bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet pn. „Bezpieczna kobieta”. Te darmowe szkolenia corocznie cieszą się dużą popularnością wśród kobiet naszego regionu. Zwiększają one poczucia ich bezpieczeństwa, pozwalają zdobyć wiedzę pomocną w przewidywaniu niebezpieczeństw i rozwinąć umiejętności stosowania odpowiednich działań zapobiegawczych. W trakcie 3 – dniowych zajęć kursantki doskonaliły umiejętności, jak szybko reagować i prawidłowo oceniać zagrożenie, bronić się adekwatnie do ataku, stosować skuteczne techniki w bliskim kontakcie z przeciwnikiem, w tym aktywować wrażliwe punkty na ciele człowieka.

W VIII edycji wzięło udział 40 pań w różnym wieku, które po raz kolejny potwierdziły jak silne są kobiety. Każda z nich na koniec kursu otrzymała pamiątkowy medal i certyfikat jego ukończenia.

Po kolejnej edycji „Bezpiecznej kobiety”, nie ma żadnych wątpliwości, że jest to bardzo pożyteczny i udany projekt, w którego przebieg udało się zaangażować dotychczas blisko 250 kobiet. Można dzisiaj śmiało powiedzieć o kreatywnych i nowoczesnych kobietach. Płeć nie jest żadnym ograniczeniem i nie może być powodem dyskryminacji. Pomimo mniejszej siły fizycznej i masy mięśniowej panie doskonale radziły sobie w trakcie wykonywania technik samoobrony nadrabiając szybkością, zwinnością, a przede wszystkim wykorzystując zaskoczenie. W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim kursantkom za liczy i aktywny udział, za wielkie zaangażowanie, za wspaniałą atmosferę, za entuzjazm, za ciepłe przyjęcie i za poczucie, że to co robimy było i jest dla Was ważne – powiedział Tomasz Burkat Komendant Straży Miejskiej.

Na zdjęciu: Uczestniczki VIII edycji kursu samoobrony.

Foto: archiwum

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.