sobota, 20 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Kolarze startujący w tegorocznym wyścigu Tour de Pologne przejadą przez Myślenice

Informacja prasowa UMiG Myślenice

Dwa razy podczas tegorocznej 76. edycji Tour de Pologne trasą wyścigu staną się ulice Miasta i Gminy Myślenice. Już w pierwszym etapie 3 sierpnia 2019 r. kolarze przejadą między innymi wokół Rynku w Myślenicach, a następnie na trasie piątego etapu, która prowadzi przez Zawadę, Polankę, Myślenice i Jawornik. Pełna trasa wyścigu została zaprezentowana na specjalnej gali w Warszawie. Wyścig przeprowadzony zostanie w dniach 3 – 9 sierpnia 2019, a swój start zapowiedział już między innymi jeden z najlepszych polskich kolarzy Rafał Majka, mieszkaniec Zegartowic z Powiatu Myślenickiego. Prawdopodobnie wystąpi też ubiegłoroczny zwycięzca Tour de Pologne, Michał Kwiatkowski.

Pierwszy etap narodowego wyścigu wyruszy w sobotę 3 sierpnia z Krakowa i po 136 kilometrach wróci do Krakowa, gdzie finisz zaplanowano w okolicach Błoń. Po starcie kolarze pojadą na południe, przez Świątniki Górne w stronę Gminy Myślenice, gdzie przez Zawadę i Polankę cykliści wjadą do centrum miasta, jadąc ulicami Traugutta, Jordana, Gałczyńskiego, a następnie ulicą Kościuszki przez Rynek i dalej Sobieskiego, „Zakopianką” w stronę Jawornika i Sułkowic. Zgodnie z informacjami jakie organizatorzy podali podczas prezentacji trasy w myślenickim Rynku przewidziana jest premia lotna.

Po raz drugi w Gminie Myślenice najlepsi rowerzyści pojawią się na trasie piątego etapu w dniu 7 sierpnia 2019, który prowadzi z Kopalni Soli Wieliczka do Bielsko-Białej. Wówczas cykliści przejadą przez Zawadę, Polankę, następnie przez Myślenice „Zakopianką” i przez Jawornik w stronę Sułkowic.

Więcej informacji odnośnie największego wyścigu kolarskiego w Polsce podamy bliżej startu wyścigu, natomiast fani Tour de Pologne już teraz mogą zapoznać się z całą trasą wszystkich etapów tegorocznej edycji.

Tour de Pologne UCI World Tour 3-9.08.2019

I etap: 3.08 Kraków – Kraków przez Myślenice / 136 km

II etap: 4.08 Tarnowskie Góry – Katowice / 153 km

III etap: 5.08 Stadion Śląski, Chorzów – Zabrze / 157 km

IV etap: 6.08 Jaworzno – Śląskie, Kocierz / 173 km

V etap: 7.08 Kopalnia Soli „Wieliczka” – Bielsko-Biała przez Myślenice / 154 km

VI etap: 8.08 Małopolska, Zakopane / 155 km

VII etap: 9.08 BUKOVINA Resort – Bukowina Tatrzańska / 132,5 km

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.