czwartek, 20 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Kolejne linie autobusowe już od 2 stycznia

informacja prasowa UMiG Myślenice

Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka wraz ze swoim zastępcą Mateuszem Sudrem poinformowali o otwarciu od 2 stycznia nowej podmiejskiej linii autobusowej z Myślenic do Poręby o symbolu MP. Będzie to 8 kursów od poniedziałku do piątku. Linia skomunikuje Osieczany, Droginię, Łęki, Trzemeśnię i Porębę z Myślenicami. Obsłuży ją taki sam autobus jak ten, który jeździ na linii miejskiej M-o. Nisko wejściowy z klimatyzacją i elektronicznym wyświetlaczem. Z Poręby najwcześniej pojedziemy do Myślenic o 5:00, najpóźniej o 21:36. Cena biletu z Myślenic do Poręby wyniesie 5 zł, Trzemeśni 4,5 zł, a na krótszych odcinkach 4 zł. Bilet miesięczny ulgowy wyniesie 102 zł, natomiast miesięczny normalny 200 zł.
– Nowa linia Myślenice-Poręba to kolejna prośba naszych mieszkańców, którą spełniamy. Podobnie jak w przypadku linii A1 do Krakowa i linii miejskiej M-0 zapewniamy pasażerom prawdziwe, bezpieczne i komfortowe autobusy o wysokim standardzie. Roczny koszt tej linii to prawie 140 tysięcy złotych, a w finansowaniu pomogą środki pozyskane z Rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Na tej trasie Myślenice-Osieczany-Droginia-Łęki-Trzemeśnia dofinansowujemy również cztery kursy linii A11 obsługiwanej przez Koleje Małopolskie co powoduje, że ta oferta zwiększa się w sumie do 12 przejazdów dziennie – powiedział podczas briefingu prasowego Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.
Po Nowym Roku pewne zmiany nastąpią w funkcjonowaniu Linii Miejskiej M0, która będzie nadal służyć w komunikacji na terenie miasta, ale też przejedzie przez Osieczany. Główna zmiana to miejsce rozpoczęcia i zakończenia kursu oraz drugi autobus, który zagęści ilość kursów w porannych i popołudniowych godzinach szczytu.
Przystankiem początkowym i końcowym będzie tzw. pętla na końcu ul. Średniawskiego skąd autobus pojedzie pod Zespół Szkół im. A. Średniawskiego, Szkołę Podstawową nr 3, przez Osiedle 1000-lecia w kierunku Carrefoura. Następnie wykona pętlę na mostkach na Bysince i skieruje się wprost w ulicę Piłsudskiego, by dotrzeć na Zarabie skąd z powrotem tą samą ulicą wróci pod Carrefour. Następnie z pod Carrefoura pojedzie w kierunku ulicy Burmistrza Marka, dalej przez Dolne Przedmieście. Z Dolnego Przedmieścia skieruje się na Zarabie. Z Zarabia pojedzie pod Carrefour skąd wróci znów na Górne Przedmieście. Da to sporo możliwości do przedostania się mieszkańców z różnych części miasta w takie miejsca jak Rynek, Urząd Miasta, MOKiS, pod Plac Targowy, czy do strefy rekreacyjnej miasta na Zarabie. Kursów będzie 12 dziennie
Wyrównanie czasu autobusu miejskiego odbywać się będzie nie jak dotąd przy Carrefourze ale na końcu ul. Średniawskiego. Cena biletu zostaje utrzymana i wynosi 1 zł. Bilet miesięczny ulgowy 20 zł, natomiast miesięczny normalny bilet kosztować będzie 40 zł.
Linia Miejska w obecnym kształcie opracowana została w oparciu o prośby i sugestie pasażerów dojeżdżających przede wszystkim do szkoły i pracy. Zrezygnowaliśmy z kursów skrajnych tj. pierwszego rano i ostatniego wieczorem, które nie cieszyły się zainteresowaniem. Zagęściliśmy za to poranne kursy oraz kursy popołudniowe kiedy z autobusu korzysta najwięcej pasażerów i kiedy w mieście pojawiają się korki. Na linię w tych godzinach z pół godzinnym odstępem jednocześnie wyjedzie drugi, identyczny autobus oklejony logotypami Miasta i Gminy Myślenice. Zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej, pozostawienia w domu samochodów, co ograniczy korki oraz będzie miało wpływ na poprawę jakości powietrza. Koszt linii to około 164 tysiące złotych, przy czym 100 tysięcy złotych pokryje pozyskane przez Gminę Myślenice dofinansowanie – wylicza Mateusz Suder, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Myślenice.
Gmina Myślenice w ramach swojego terytorium organizuje zatem linię miejską M0 (żółta), linię podmiejską MP (zielona) z Myślenic do Poręby, a także linię podmiejską MK (niebieska) z Myślenic do Krzyszkowic.
Szczegółowy rozkład jazdy obu linii dostępny jest na stronach www gminy Myślenice
foto: Maciej Hołuj

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.