Kolejne oczyszczacze dla kolejnych przedszkoli

Przeczytało: 179

W 2020 roku ramach walki i zapobieganiu rozprzestrzeniania się wirusa Covid19 Miasto i Gmina Myślenice zakupiła 37 oczyszczaczy powietrza w kwocie 50 tysięcy złotych do wszystkich przedszkoli samorządowych, do lokalnego żłobka samorządowego oraz wszystkich oddziałów przedszkolnych przy szkołach. W tym roku zakupy te zostały kontynuowane. Kolejne placówki opiekuńczo-edukacyjne otrzymają urządzenia, które mają zabezpieczyć zarówno dzieci jak i personel wychowawczy. Działania te podjęte zostały nie tylko w ramach walki z wirusem, ale przede wszystkim aby przeciwdziałać negatywnym skutkom smogu. Priorytetem jest tutaj zdrowie naszych najmłodszych obywateli miasta i całej gminy.

Tegoroczny zakup objął 28 urządzeń oczyszczających powietrze na kwotę 30 tysięcy złotych, co stanowi praktycznie całość zapotrzebowania wszystkich oddziałów przedszkolnych. W niespełna 2 lata udało się w pełni zaopatrzyć 17 z 25 placówek przedszkolnych. Zostaje ostatni etap, w którym pozostało do zakupu jedynie 8 sztuk, tak aby w pełni wyposażyć wszystkie jednostki gminne.

– Zakładam, że w najbliższym sezonie grzewczym uda nam się tego zakupu dokonać i nasze jednostki gminne oraz żłobek będą zaopatrzone w 100% w oczyszczacze powietrza – mówi zastępca burmistrza Mateusz Suder

Oczyszczacze (na zdjęciu) są w pełni profesjonalne i działają w zakresie 360 stopni, przeciwdziałając wspomnianym zagrożeniom.

Foto: archiwum UMiG Myślenice