wtorek, 21 majaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Kolejne spotkanie z historią w myślenickim Muzeum Niepodległości

informacja prasowa Muzeum Niepodległości w Myślenicach

W kolejnym wykładzie (19.04.2024, godzi. 17.00) myślenickie Muzeum Niepodległości zaprosi słuchaczy do średniowiecza, do czasów rycerskich igrzysk, królewskich spisków i miłości dworskiej.

Doktor Łukasz Malinowski, dyrektor muzeum, opowie skąd wzięły się turnieje rycerskie, jaki miały przebieg w Polsce i w Europie i dlaczego cieszyły się popularnością na długo po zakończeniu epoki dam i rycerzy. Podczas spotkania odbędzie się również promocja najnowszej powieści Łukasz Malinowskiego pod tytułem „Rogata dusza”, której akcja osadzona jest podczas pierwszego zorganizowanego w Polsce turnieju rycerskiego. „Rogata dusza” to historyczny kryminał z rzetelnie odmalowanym tłem historycznym i bohaterami wyjętymi ze średniowiecznych kronik. 24 lutego 1243 roku rozpoczyna się pierwszy w Polsce turniej rycerski. Na zaproszenie księcia Bolesława Rogatki do Lwówka Śląskiego ściągają walecznicy z całej Polski, aby wziąć udział w trzydniowych igrzyskach. Tymczasem na zamku zostają odnalezione zwłoki bogatego dworzanina, a po mieście szybko roznosi się wieść, że nocą po ulicach grasuje sam Diabeł, który nadziewa grzeszników na rogi…”

Autor: Łukasz Malinowski – mediewista, muzealnik, pisarz (potrzebne podkreślić) tworzący rozmaite opowieści o przeszłości. Doktor historii (UJ) i dyrektor Muzeum Niepodległości w Myślenicach. Autor cyklu „Skald”, powieści „Piastowskie wahadło” i wielu publikacji naukowych oraz popularnonaukowych.

TERMIN SPOTKANIA: 19.IV.2024 r., godz. 17.00

MIEJSCE SPOTKANIA: Muzeum Niepodległości w Myślenicach

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.