wtorek, 21 majaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Kolejny sukces Jakuba Korbasa

informacja prasowa sekcji zapasów i sumo KS Dalin Myślenice
Niecały miesiąc minął od sukcesu Jakuba Korbasa na Mistrzostwach Europy w sumo, a zawodnik ten był bliski zdobycia medalu również na Mistrzostwach Polski Młodzików w Zapasach.

W zawodach rozgrywanych w pięknej nowej hali w Janowie Lubelskim uczestniczyło 210 zawodników z 47 klubów z całej Polski. Kuba walczył tym razem w wyższej kategorii wagowej do 75 kg. W fazie eliminacyjnej wygrał dwie walki i dzięki tzw. „wolnemu losowi” awansował do półfinału, w którym zmierzył się z zawodnikiem gospodarzy Igorem Flisem. Przeciwnik, który w turnieju walczył bardzo dynamicznie, szybko narzucił swój styl walki, który spowodował stratę punktu i przymusową pozycję parterową. W parterze Kuba stracił jeszcze kilka punktów, których nie był w stanie już odrobić. Pozostała walka w tzw. małym finale o brązowy medal. W tej walce spotkał się z doświadczonym zawodnikiem z Radomska Jakubem Wiaderkiem. Walka była zacięta, lecz zakończyła się porażką naszego zawodnika przez położenie na łopatki. Przeciwnik wykonał próbę rzutu biodrowego, który Kuba skontrował i w efekcie przez chwilę trzymał go w pozycji zagrożonej. Niestety rywal uwolnił się z uchwytu, przejął inicjatywę i to on cieszył się zwycięstwem. Jakub Korbas został sklasyfikowany na punktowanym piątym miejscu.
Cieszy nas postawa Kuby, który ważąc 69 kg był najlżejszym zawodnikiem w swojej kategorii wagowej i świetnie sobie w niej radził. Szczególnie zaimponował w pierwszej walce z Janem Szotem z Piaseczna, podczas której wykonując cztery akcje techniczne w ciągu 20 sekund wypunktował swojego przeciwnika. Niestety tym razem w zawodach nie uczestniczył Kacper Żelazny, który nie zmieścił się w limicie swojej kategorii wagowej.

foto: archiwum klubowe

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.