poniedziałek, 22 kwietniaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Kolejny sukces Jana Masteli

informacja prasowa sekcji zapasów i sumo KS Dalin Myślenice

W tegorocznych Mistrzostwach Polski Juniorów w Sumo (Pyrzowice) uczestniczyło 111 zawodników z całej Polski. Ze względu na rangę zawodów – ostatnia eliminacja do Mistrzostw Europy – wystąpili wszyscy czołowi zawodnicy sumo zasileni zawodnikami z pokrewnych dyscyplin sportu: zapasów i judo.

W turnieju uczestniczył zawodnik myślenickiego Dalinu Jan Mastela, który stoczył łącznie siedem pojedynków i wywalczył brązowy medal w kategorii wagowej do 85 kg oraz siódme miejsce w kategorii Open. W swojej kategorii m.in. pokonał w ćwierćfinale Aleksandra Raczka – zawodnika Juvenii Wrocław, a w półfinale przegrał z Dawidem Kurasiem z Lubziny. Pozostała mu walka o brązowy medal w której w pięknym stylu pokonał czołowego zapaśnika Jana Chojnackiego z Poznania. Znacznie trudniejsza była rywalizacja w kategorii Open w której walczyło 22 zawodników. Już w drugiej walce Janek przegrał z zawodnikiem gospodarzy Jakubem Żółtańskim, który „pociągnął go” do rundy repasażowej. W repasażach zawodnik Dalinu pokonał Kacpra Magdonia, a później ponownie został pokonany przez Dawida Kurasia z Lubziny. W kategorii Open Jana Mastelę sklasyfikowano na siódmym miejscu.

Bardzo cieszy kolejny medal wywalczony przez Janka w zawodach ogólnopolskich. Niestety prawdopodobnie nie wystarczy to do wyjazdu z reprezentacją Polski na Mistrzostwa Europy, które w tym roku odbędą się w Kielcach.

Zawodnicy i trenerzy sekcji zapaśniczej składają serdeczne podziękowania sponsorom: Marcie i Janowi Sawickim, Jarosławowi Bochenkowi i Ludwikowi Starzakowi za pomoc w realizacji tegorocznych zamierzeń.

Sponsorem głównym KS Dalin jest PKN Orlen.

Foto: archiwum klubowe

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.