piątek, 29 marcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Kolejny sukces Marceliny Ryś

Marcelina Ryś czternastoletnia speed-ballistka z Poręby, członkini klubu Speed – ball Poręba, zawodniczka, o której pisaliśmy we wrześniowym wydaniu papierowym naszej gazety powróciła do rodzinnej miejscowości z Chełma, gdzie rozgrywane były IV Mistrzostwa Polski w Speed – ballu.

Marcelina potwierdziła fakt, iż w chwili obecnej jest rakietą numer 1 w Polsce w swojej kategorii wiekowej (U-14). Łupem młodej zawodniczki padły tytuły mistrzyni kraju w super – solo i w grze singlowej. Dodatkowo Marcelina wywalczyła Puchar Polski za rok 2019 z maksymalną liczbą punktów! Pożegnanie Marceliny z kategorią U-14 wypadło więc niezwykle okazale, odeszła z niej niepokonana.

Podczas Mistrzostw Polski w Chełmie Marcelina podjęła próbę walki w kategorii U-18. Zmierzyła się więc z rywalkami znacznie od siebie starszymi i bardziej doświadczonymi. Zawodniczka z Poręby przegrała dopiero w finale ulegając aktualnej mistrzyni kraju w kategorii open i zdobyła w grze singlowej srebrny medal. W super – solo w U-18 Marcelina była czwarta.

Gratulujemy sukcesów i czekamy na … na kolejne!

Na zdjęciu Marcelina Ryś z trofeami przywiezionymi z Mistrzostw Polski w Chełmie.