wtorek, 21 majaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Komisja zaopiniowała pozytywnie

Posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miejskiej Myślenic zdominowane zostało tematem powstania Szkoły Podstawowej numer 1 w Myślenicach.

Jak poinformował burmistrz Myślenic Jarosław Szlachetka, który na posiedzenie wyżej wspomnianej komisji przybył w asyście dyrektorek SP 2 Beaty Chrapek – Paciorek i Elżbiety Jakubiak – Święch szkoła powstanie i działać będzie od 1 września tego roku (o ile radni podczas najbliższej sesji podejmą taką uchwałę). Na sali obrad myślenickiego magistratu obecna była także naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Gminy Myślenice Renata Marzec oraz rodzice, członkowie Rady Rodziców z SP nr 2 w Myślenicach.

Zanim radni wspomnianej komisji zaopiniowali projekt uchwały dotyczącej powstania szkoły z sali padło wiele pytań mających na celu wyjaśnienie i rozwianie wszelkich wątpliwości związanych ze szkołą. Radni pytali między innymi o to ile oddziałów będzie liczyć reaktywowana szkoła, jacy będą w niej uczyli nauczyciele i czy szkoła zostanie na czas przygotowana do zajęć najmłodszych czyli klas pierwszych.

Z informacji burmistrza i dyrektorki szkoły wynika, że w nowym roku szkolnym w budynku SP 1 stojącego przy ulicy Sobieskiego uczyć się będą dzieci w siedmiu oddziałach (SP 1) oraz dziewięciu z SP 2 (siódme i ósme klasy). Taki podział pozwoli obu szkołom uniknąć dwuzmianowości. Deklarację uczęszczania swoich dzieci do SP 1 złożyło 160 rodziców. Ostatecznie radni zaopiniowali projekt uchwały pozytywnie dziewięcioma głosami „za” przy trzech „wstrzymujących się”.

Na zdjęciu: Obrady Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Myślenicach.

Foto: Maciej Hołuj

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.