wtorek, 21 majaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Konferencja prasowa w Szkole Podstawowej numer 2 im. Bohaterów Westerplatte

Aula Szkoły Podstawowej numer 2 im. Bohaterów Westerplatte mieszczącej się przy myślenickim rynku była miejscem spotkania włodarza gminy Myślenice burmistrza Jarosława Szlachetki i dyrektora Tadeusza Jarząbka z mediami. Konferencja prasowa zwołana została w tym miejscu w celu przekazania informacji o podjętej przez władze miasta inicjatywie przywrócenia szkole dawnego statutu Szkoły Podstawowej numer 1.

Dokładnie rok temu uchwałę intencyjną w tym temacie podjęła ówczesna Rada Miejska Myślenic. Przywrócenie szkole dawnego statusu obiecywał w swoim programie wyborczym Jarosław Szlachetka. Teraz przyszedł czas na spełnienie tej obietnicy. Wiele w tej materii zależeć będzie od samych rodziców, którzy właśnie teraz mają składać deklaracje dotyczące tego, że ich dzieci od nowego roku szkolnego 2019/20 będą chciały uczęszczać do SP nr 1 w Myślenicach. Składanie deklaracji dobiegnie końca 31 stycznia. Jeśli okaże się, że liczba chętnych daje podstawy do tego, aby przywrócić szkole jej dawny statut, tak właśnie się stanie. Przynależność terytorialna uczniów „Jedynki” ma być dokładnie taka sama jak w 1999 roku, kiedy szkoła, wówczas imieniem Juliusza Słowackiego, została zlikwidowana, a w jej miejscu powstało Gimnazjum nr 1.

W nowej „starej” szkole miałoby powstać 16 oddziałów. Docelowo to około 200 uczniów. Burmistrz i dyrektor szkoły zapewniają, że znajdą się środki finansowe na reaktywację szkoły. 24 stycznia o godzinie 18.30 w szkole odbędzie się spotkanie z zainteresowanymi sprawą rodzicami. Zostaną im przekazane najświeższe informacje w sprawie i zdementowane krążące w tej sprawie niedomówienia.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.