czwartek, 20 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Konrad Kasprzyk i Aleksandra Zięba najszybsi w myślenickim Biegu Tropem Wilczym

informacja prasowa UMiG Myślenice

Ponad stu biegaczy wzięło udział w piątej myślenickiej edycji Biegu Tropem Wilczym, który na terenie całego kraju już po raz dziesiąty upamiętnia Żołnierzy Wyklętych. Najszybciej dziesięciokilometrową trasę w kompleksie leśnym Uklejna pokonał Konrad Kasprzyk, wyprzedzając Marcina Sałacha i Bogusława Opryszka. Kategorię kobiet wygrała Aleksandra Zięba przed Joanną Dziadek i Magdaleną Palacz.

Zwycięzcy przebiegnięcie głównej trasy w górskim terenie zajęło 46 minut i 39 sekund, a drugi Marcin Sałach i trzeci Bogusław Opryszek przegrali rywalizację z Konradem Kasprzykiem odpowiednio o 8 i 17 sekund. Oprócz wspomnianego już biegu na 10 km, tradycyjnie odbył się też bieg na dystansie honorowym na 1963 metry (data śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych). Na krótszym dystansie pierwszy był Konrad Zawadzki przed Mateuszem Makuskiem oraz Szymonem Ostafinem.

– Dziękuję wszystkim biegaczom za Waszą obecność i wspólną dbałość o pamięć żołnierzy, którzy walczyli o naszą niepodległość. Dziś solidaryzujemy się z Ukrainą, która właśnie walczy suwerenność swojego kraju. Po raz kolejny przy organizacji biegu nieocenione było wsparcie gospodarza tego terenu Nadleśnictwa Myślenice z nadleśniczym Tomaszem Bartko na czele, a także TG Sokół Myślenice z prezesem Markiem Mikosiem. Pan Prezydent Andrzej Duda w liście skierowanym do uczestników tegorocznej edycji Biegu Tropem Wilczym napisał: „W obliczu rosyjskiej agresji na niepodległą Ukrainę tragiczna i bohaterska historia Wyklętych jeszcze mocniej przemawia do współczesnych. Wierzę, że pamięć o nich będzie trwała wiecznie. Chwała Bohaterom” – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Myślenic.

Podczas biegu wolne datki z wpisowym od biegaczy zostaną przekazane w ramach zbiórki Memoriału im. Stacha Cichonia na leczenie i rehabilitację Jakuba Starzaka z Bęczarki. Łącznie udało się zebrać 1 742 zł.

Patronat nad wydarzeniem sprawował burmistrz Jarosław Szlachetka, nadleśniczy Nadleśnictwa Myślenice Tomasz Bartko oraz prezes TG Sokół Myślenice Marek Mikoś. Biegacze w ramach pakietów startowych otrzymali medale, koszulki oraz gadżety ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Myślenice.

Wyniki dystans główny – 10 km: https://www.protimer.pl/bio/export/results_online/928/10198#

Wyniki dystans honorowy – 1963 metry: https://www.protimer.pl/bio/export/results_online/928/10197#

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.