wtorek, 21 majaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

KS Dalin drużynowym wicemistrzem Polski młodzików w sumo

informacja prasowa sekcji zapasów i sumo KS Dalin Myślenice
W miniony weekend 8 i 9 września 2022 roku zawodnicy myślenickiego Dalinu: Jakub Korbas i Kacper Żelazny uczestniczyli w dwóch turniejach rangi mistrzowskiej. Były to Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików w Sumo. Nasi zawodnicy sprawili dużą niespodziankę i odnieśli wielki sukces zdobywając medale w obu turniejach i dodatkowo uzyskując awans do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Estonii. Jakub Korbas wywalczył srebrny medal w kat. wagowej do 70 kg pokonując kolejno trzech rywali przegrywając dopiero w finale z Tomaszem Olejniczakiem z Pabianic. Kacper Żelazny walczący w kat. wagowej +70 kg i już w pierwszej walce został pokonany przez Sebastiana Erdmana z Wrocławia, co utrudniło mu przebicie się do strefy medalowej. W repasażach wygrał dwie walki zaś w walce o brązowy medal wygrał z Jakubem Poslednikiem z Kobylina. Dzięki tym sukcesom obaj sumici Dalinu umocnili się na czele listy rankingowej do reprezentacji Polski na ME. Skład Kadry wymaga jeszcze zatwierdzenia przez Zarząd Polskiego Związku Sumo.
Po zakończeniu rywalizacji w zawodach indywidualnych rozpoczęły się walki w Drużynowych Mistrzostwach Polski. Uczestniczyło w nich jedenaście reprezentacji klubowych z całej Polski. Poszczególne drużyny liczą najczęściej po trzech zawodników plus jeden rezerwowy. Walczy się do dwóch wygranych walk w systemie pucharowym. W związku z tym, że KS Dalin reprezentowało tylko dwóch zawodników, chcąc awansować do kolejnej rundy obaj zawodnicy musieli wygrywać swoje walki. W pierwszej turze uzyskali awans bez walki dzięki tzw. wolnemu losowi. W kolejnej wygrali z UKS Progress Warszawa, a w półfinale pokonali zawodników Iron Bulls z Bielawy. W walce finałowej ulegli ekipie UKS Samson Kobylin.
Wyjazd na zawody został dofinansowany przez Małopolski Związek Stowarzyszeń Kultury Fizycznej. Głównym sponsorem KS Dalin jest PKN Orlen. Sponsorami strategicznymi sekcji zapaśniczej i sumo są: Jarosław Bochenek – Seat Dynamica oraz Marta i Jan Sawiccy. Sekcję wspierają również Stefan Hołuj i Ludwik Starzak. Wszystkim sponsorom i osobom wspierającym kierownictwo sekcji składa serdeczne podziękowania.
Sekcja zapaśnicza i sumo przyjmuje zapisy chłopców i dziewcząt podczas treningów, które odbywają się w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17,00 w sali sportów walki na Zarabiu.
Na zdjęciu: reprezentacja województwa małopolskiego
foto: archiwum sekcji

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.