środa, 12 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

KS Raba Dobczyce dzieciom z Ukrainy

W niedzielę, 13 marca 2022 r., przebywające w Dobczycach dzieci z Ukrainy mogły skorzystać z atrakcji przygotowanych przez Klub Sportowy Raba. Kolorowe dmuchańce, zajęcia plastyczne, wata cukrowa, spacer na wzgórze zamkowe, sprawiły, że najmłodsi i ich mamy mogli przez chwilę zapomnieć o wojennej codzienności swojego kraju.

Jak mówi Tomasz Krasek – Prezes KS Raba, przez cały dzień obiekt gościł ok. 60 dzieci. Część z nich uczestniczyła również w zajęciach sportowych organizowanych w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym, prowadzonych przez instruktorów Klubu. Skontaktowaliśmy się z naszymi trenerami i instruktorami i zapytaliśmy czy mogą poprowadzić niedzielne zajęcia. – Wszyscy się zgodzili – dodaje. Kolorowe dmuchańce zostały nieodpłatnie udostępnione przez Wypożyczalnię Zjeżdżalni Dmuchanych Wiśniowa.

O tym, że najmłodsi byli zadowoleni z tej inicjatywy świadczyć mogły radosne piski dobiegające ze zjeżdżalni, zaróżowione od biegania policzki i głośny śmiech.

– To już drugie takie spotkanie w KS Raba. Tydzień temu nie wszystkie dzieci były takie beztroskie. Niektóre nie odstępowały swoich mam. Teraz jest już lepiej, ale nadal widać, że część dzieci nie potrafi tak po prostu zapomnieć o traumie i oddać się spontanicznej zabawie – mówi Tomasz Krasek.

Tekst i foto: Marta Zając

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.