czwartek, 30 majaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Kuba tym razem piąty

Informacja prasowa sekcji zapasów i sumo KS Dalin Myślenice

W tegorocznym Międzynarodowym Memoriale Władysława Bajorka w zapasach (styl klasyczny) uczestniczyło 251 zawodników z klubów polskich i dziesięć ekip zagranicznych. KS Dalin reprezentował Jakub Tomera walczący w kat. wagowej do 32 kg.

Rundę eliminacyjną Kuba wygrał bez porażki, pokonując m.in. Mychajło Wyszyńskiego z Ukrainy, natomiast w półfinale przegrał z Szymonem Obajdą ze Starej Kamienicy. Pozostała mu walka o brązowy medal, w której spotkał się z Nazarem Ravliukiem z Żukowa. Niestety po dobrym początku tym razem również zaliczył porażkę i został sklasyfikowany na piątym miejscu z łącznej liczby trzynastu zawodników.

Kuba prawdopodobnie nie wytrzymał presji związanej z dużą liczbą zawodników zagranicznych i wysokim poziomem ich wyszkolenia. Nieco wcześniej w jego wadze poległ faworyt gospodarzy Natan Bolharczuk, z którym Kuba ma ujemny bilans walk. Już za dwa tygodnie kolejne zawody – Międzynarodowy Turniej Barbórkowy w Katowicach, które również odbędą się w bardzo mocnej obsadzie.

W czwartek 9 listopada starsi zawodnicy KS Dalin – Jakub Korbas i Kacper Żelazny pod opieką trenera Wojciecha Grywalskiego wyjadą do Szwajcarii na Mistrzostwa Europy U15 w Sumo.

Foto: archiwum klubowe

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.