wtorek, 21 majaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Kurs samoobrony dla pań zakończony

informacja prasowa Straży Miejskiej w Myślenicach

Te bezpłatne szkolenia z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród kobiet z naszego regionu. Po kolejnej edycji „Bezpiecznej kobiety”, nie ma żadnych wątpliwości, że jest to bardzo pożyteczne i udane przedsięwzięcie, w którego przebieg angażuje się coraz więcej kreatywnych i nowoczesnych kobiet.

Jak twierdzą Panie IX już edycji kursu te kilkanaście godzin treningu połączone ze strzelaniem na strzelnicy to bardzo ważne chwile w ich życiu. Podczas sobotnich listopadowych treningów miały okazję przekonały się, że płeć nie jest żadnym ograniczeniem czy powodem dyskryminacji, w której kobietę skazuje się na przegraną. Każda uczestniczka kursu bez względu na wiek uświadomiła sobie jak wiele można zyskać dzięki regularnym treningom. Zaproszeni zaś instruktorzy z myślenickich klubów swoją postawą przekonywali, że sztuki walki to nie tylko samoobrona, ale również sposób na życie. W odpowiedzi wojownicze kursantki udowadniały, że mniejszą siłę i masę mięśniową możne zrekompensować zwinność, zaskoczenie czy mentalne nastawienie do obrony.

Funkcjonariusze z myślenickiej straży miejskiej wciąż poszukują nowych rozwiązań i sposobów motywacji dostosowanych do potrzeb i możliwości osób, które zgłaszają swój udział w projekcie. Ważna dla prowadzących jest również atmosfera wśród Pań, które się nie zawsze znają, a przez jakiś czas stają się wspólnotą. Pomimo sobotniego andrzejkowego wieczoru na finałową część kursu zgłosiło się 45 kobiet to zaangażowanie wynagrodziła im właścicielka pracowni cukierniczej Pani Agnieszka Starosta-Zgoda, która przygotowała dla wszystkich iście królewski Słodki Warsztat. Rozstanie z IX edycją kursu „Bezpieczna Kobieta” nie było łatwe, Panie pytały o kontynuację kursu – dlatego padła data X jubileuszowej już edycji – będą to wszystkie soboty miesiąca marca 2020 roku.

W tym miejscu pragnę podziękować naszym sponsorom: Seat Dynamica – Jawornik, Słodki Warsztat – Pani Agnieszki Starosty-Zgody. Naszym partnerom – instruktorom, z myślenickich klubów, których corocznie przybywa: Myślenicka Akademia Karate Byakko, Aikido Myślenice, Gymelite, Savbor, Flama. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza będzie w przyszłości dla pań pomocna w przewidywaniu niebezpieczeństw i pozwoli rozwinąć umiejętności stosowania odpowiednich działań zapobiegawczych. Dziękuję lokalnym mediom, dzięki którym corocznie rekrutacja przebiega bardzo sprawnie. Nade wszystko dziękuję wszystkim kursantkom za ich liczy i aktywny udział, za wielkie zaangażowanie, za wspaniałą atmosferę, i za ciepłe przyjęcie.

Tomasz Burkat Komendant Straży Miejskiej w Myślenicach.

foto: archiwum SM w Myślenicach

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.