wtorek, 21 majaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

„Lalki to My” Bogny Becker w Galerii Sztuki Współczesnej w Myślenicach (MOKiS)

W murach Galerii Sztuki Współczesnej w Myślenicach (MOKiS) odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej „Lalki to My” autorstwa Bogny Becker, artystki mieszkającej i tworzącej w podmyślenickiej Drogini, absolwentki krakowskiej ASP (Wydział Malarstwa i Tkaniny).
To pierwsza wystawa tej artystki po 15 latach przerwy w eksponowaniu swoich prac w Myślenicach. A oto co o wystawie i prezentowanych na niej dziełach mówi sama Bogna Becker: Kultowa figurka człekopodobna, a potem lalka zabawka stały się alter-ego człowieka. Na tę wystawę składa się kilkanaście kolaży, których tworzeniem zajmuję się od kilku lat. Kompozycje z lalkami jako głównym motywem przykryte są szklanymi kloszami, które pełnią rolę ochrony, ale zarazem są zamknięciem sceny o różnym zestawie dobranych przedmiotów i treści. Nazywam je „Małe światy”. Te, które składające się na wystawę pokazują lalki z innymi stanowiącymi o treści i „przesłaniu” przedmiotami. Dlaczego lalki? One nadają tym kompozycjom życie odniesione do ludzkiego losu, a także surrealistyczną symbolikę: świat wewnętrzny zamknięty w szkle „ogląda” tych, co patrzą z zewnątrz i vice versa. Oczywiście lubię paradoksalne sytuacje!
Bogna Becker urodziła się w Krakowie, mieszka i pracuje w Drogini. Swoją twórczość prezentowała w Polsce (Kraków, Warszawa, Łódź) oraz poza granicami kraju (Francja, Belgia, Dania, Szkocja i Norwegia).
Foto: Maciej Hołuj

[post_gallery]

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.