czwartek, 18 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

„Liga Bez Barier” w „Tytusie”

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Małopolska Szkoła Gościnności w roku szkolnym 2018/2019 realizowany był projekt pod nazwą „Liga Bez Barier” w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. W projekcie tym brało udział pięcioro uczniów z klasy I c pod opieką nauczyciela Sławomira Maślanki.

Celem projektu było pokazanie ludziom problemów codziennego życia osób niepełnosprawnych oraz uświadomienia im, że mają na nie duży wpływ. Brak akceptacji społeczeństwa może być równie dokuczliwy, co brak udogodnień dla niepełnosprawnych w miejscach publicznych. Dlatego właśnie młodzież starała się pokazać, jak ważna jest nasza postawa w kontaktach z takimi osobami.

Pierwszym działaniem w projekcie była ankieta przeprowadzona wśród ludzi w różnym wieku na myślenickim rynku. Większość ankietowanych stwierdziła, że dużo miejsc nie jest przystosowanych do potrzeb niepełnosprawnych. Kolejną akcją była impreza zimowa dla młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Myślenicach. Podczas gdy starsi mogli zająć się zabawami intelektualnymi, młodsze dzieci przeżyły spotkanie ze świętym Mikołajem. W ramach rewanżu i nawiązanych przyjaźni młodzież z „Tytusa” zaproszona została w styczniu na jasełka przygotowane i przedstawione przez podopiecznych Specjalnego Ośrodka. Ostatnią z akcji był wywiad z osobami ze środowiska niepełnosprawnych przeprowadzony przy udziale wybranych klas Małopolskiej Szkoły Gościnności. Wydarzenie można uznać za sukces, ponieważ każdy nauczył się czegoś o trudach życia niepełnosprawnych.

Zuzanna Wątor, uczestniczka projektu

Na zdjęciu: Grupka uczestników projektu ze swoim opiekunem

Więcej o projekcie także w kwietniowym wydaniu „Sedna”

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.