poniedziałek, 26 lutegoMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Majówka Młodych już w sobotę

Informacja prasowa UMiG Myślenice

W najbliższą sobotę 11 maja w Myślenicach odbędzie się Majówka Młodych, czyli wydarzenie skierowane głównie do młodzieży, zwieńczone koncertami zespołów Tau, Wyrwani z niewoli, czy ks. Jakuba Bartczaka, które odbędą się na myślenickim Rynku.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny, podobnie jak na warsztaty, na które młodzież może rejestrować się poprzez wypełnienie formularza na stronie www.sanktuarium.myslenice.pl. Warsztaty wystartują już od 9 rano, natomiast o 14:30 w Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej odbędzie się Modlitwa Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem, po której zaplanowana jest Eucharystia pod przewodnictwem biskupa Janusza Mastalskiego przy ołtarzu polowym.

Młodzież wciąż może zapisywać się na warsztaty medialne, muzyczne, taneczne, kreatywnego myślenia czy sportowe. Praca w małych grupach ma na celu integrację, pogłębienie wiedzy, a także wspólną zabawę.

– Sobotnie warsztaty poprowadzą osoby, które żyją swoją pasją i zarażają nią innych. Chcemy wyjść młodzieży naprzeciw, aby pokazać że poprzez każde działanie budujemy wspólnotę. Każdy z nas ma w sobie pasje i talenty, ale często brakuje nam punktu zaczepienia, żeby zacząć je rozwijać lub naocznie zobaczyć na czym nam zależy. Dobrze, żeby każdy odkrył swoją pasję, zobaczył w czym jest dobry i co daje mu radość. Udział w naszych warsztatach pozwoli nam odkryć swoje talenty, nauczyć się czegoś od innych lub przekazać im swoją wiedzę. Pokażemy, że wiara nie polega tylko na klęczeniu, odmawianiu różańca i modlitwie w kościele, bo chociaż to bardzo ważne filary naszej wiary, to chcemy pokazać, że Pana Boga możemy odnajdować także w innych działaniach – wyjaśnia Ewa Pietrzyk, zachęcając do zapisów na warsztaty i udziału w wieczornych koncertach.

Na Diecezjalny Dzień Młodzieży Bierzmowanej w sobotę, 11 maja 2019 roku w Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach zapraszają Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej w Jubileuszowym Roku 50-lecia Koronacji Jej Cudownego Wizerunku wraz z Wydziałem Katechetycznym i Duszpasterstwem Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej oraz Miasto i Gmina Myślenice.

PROGRAM:

9:00 – rejestracja uczestników przy Sanktuarium MB Myślenickiej (obok Rynku), 9:30 – uroczyste rozpoczęcie, 10:00 – warsztaty (obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc przez formularz dostępny na stronie internetowej parafii: www.sanktuarium.myslenice.pl) – muzyczne – Maria Krawczyk – Ziółkowska – 150 miejsc, taneczne – Imprateam – 150 miejsc, sportowe (piłka nożna) – wykwalifikowana kadra – 72 miejsca, kreatywnego myślenia – Dayenu – 50 miejsc, medialne – Radio Profeto – 40 miejsc, 13:00 – przerwa obiadowa – ogród obok kościoła (darmowy ciepły posiłek z kotła plus własny prowiant), 14:30 – Modlitwa Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem – kościół (możliwość spowiedzi), 15:30 – Eucharystia pod przewodnictwem bpa Janusza Mastalskiego – ołtarz polowy Rynek w Myślenicach (wstęp wolny), 17:00 – spotkanie  niespodzianka, 18:00 – koncerty ewangelizacyjne: ks. Jakub Bartczak, Wyrwani z niewoli, Tau, 21:00 – zakończenie spotkania.

Na Diecezjalny Dzień Młodzieży Bierzmowanej w sobotę, 11 maja 2019 roku w Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach zapraszają Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej w Jubileuszowym Roku 50-lecia Koronacji Jej Cudownego Wizerunku wraz z Wydziałem Katechetycznym i Duszpasterstwem Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej oraz Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.