czwartek, 30 majaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

MAŁOPOLSKA LIGA ZAPAŚNICZA II Rzut KRAKÓW – 17.09.2022

informacja prasowa
17 września w Krakowie odbył się II Turniej w ramach tegorocznej Małopolskiej Ligi Zapaśniczej, która powstała z inicjatywy działaczy KS Bieżanowianka. Od momentu powstania liga z zawodów regionalnych przekształciła się w ogólnopolską. W II Rzucie uczestniczyło 122 zawodników z 11 klubów województw: małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego i wielkopolskiego. Z powodu absencji chorobowych KS Dalin reprezentowało tylko dwóch zawodników, którzy wywalczyli brązowe medale. Kacper Bijan w kat. wagowej do 51 kg natrafił na dwóch zawodników ze ścisłej czołówki: aktualnego Mistrza Polski LZS Jakuba Bujakiewicza i srebrnego medalistę Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Dawida Malika. Oboje stoczyli już po kilkadziesiąt zwycięskich walk, tak że wynik pojedynków przy małym doświadczeniu Kacpra mógł być tylko jeden. Drugi z naszych zawodników Jakub Tomera debiutował w prawdziwych zawodach rywalizując w grupie dzieci do 30 kg. Po sukcesach w zawodach o uproszczonej formule przegrał z bardziej doświadczonymi zawodnikami: Bartoszem Lewandowskim z Raciborza i Franciszkiem Skowronem z Jaroszowca.
W przerwie zawodów nasza najmłodsza zawodniczka, która trenuje również gimnastykę artystyczną w klubie Diament Myślenice zademonstrowała pokaz swoich umiejętności, który spotkał się z dużą owacją obecnych zawodników, sędziów, trenerów i kibiców.
Przed naszymi zawodnikami kolejne poważne wyzwania. Jan Mastela został powołany do Reprezentacji Polski i już w sobotę 24 września będzie walczył w Pucharze Europy Seniorów w Sumo. Polski Związek Sumo ogłosił również skład reprezentacji na Mistrzostwa Europy Młodzików w Sumo, które odbędą się w Estonii w terminie 6-9 października. Na liście są kolejni nasi zawodnicy Jakub Korbas i Kacper Żelazny. Niestety PZS nie pokrywa kosztów uczestnictwa w tej grupie wiekowej w związku z tym poszukujemy sponsorów, którzy pomogą w realizacji wyjazdu do Estonii.
Foto: archwium

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.