niedziela, 16 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Małopolski Wyścig Górski – w piątek 3 czerwca utrudnienia w ruchu drogowym!

informacja prasowa UMiG Myślenice

Już w najbliższy piątek 3 czerwca kolarze rozpoczną rywalizację w 60. edycji Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Kolarze wjadą na trasę pierwszego etapu wystartują z Wieliczki i popędzą w stronę Myślenic! Wiązać się to będzie z utrudnieniami w ruchu samochodowym, czasowe zamknięcie dróg od strony Zasani, Trzemeśni, Drogini i Osieczan, przez ulicę Zdrojową i podjazd na Górę Chełm. Przejazd peletonu i zamknięcie dróg planowane jest od 16:30 do 17:30 w piątek 3 czerwca.

Czasowe utrudnienia w ruchu

Kolarze około 16:30 wjadą od strony Lipnika do Gminy Myślenice, chwilę wcześniej zamknięta zostanie droga w Zasani, Trzemeśni, Drogini i Osieczanach. Następnie około 16:50 ruch samochodowy będzie niemożliwy w rejonie Zarabia, na ulicy Zdrojowej, by później od mniej więcej godziny 17:00 kolarze mogli finiszować w morderczym podjeździe na górę Chełm. Na ten czas niemożliwy będzie zarówno zajazd z Chełmu do Myślenic, jak i od strony ulicy Górnej. W imieniu organizatorów przepraszamy za utrudnienia i prosimy o zastosowanie się do sygnałów kierujących służb kierujących ruchem.

60. edycja Małopolskiego Wyścigu Górskiego

Piątkowe zmagania z finałem na Górze Chełm w Myślenicach tradycyjnie poprzedzi widowiskowe Kryterium o Złoty Pierścień Krakowa, które rozegrane zostanie w czwartek 2 czerwca na Rynku Głównym w Krakowie. To będzie jubileuszowa, 60. odsłona Małopolskiego Wyścigu Górskiego, jednego z najważniejszych wyścigów szosowych organizowanych w Polsce. Kolarze rywalizować będą na terenach dobrze znanym miłośnikom tej dyscypliny, pojawiając się m.in. w Wieliczce, Myślenicach, Niepołomicach czy Nowym Targu. Wyścig rozegrany zostanie w dniach 3 – 5 czerwca, jednak sportowych wrażeń nie zabraknie już poprzedniego dnia. „Małopolski” poprzedzi bowiem widowiskowe kryterium uliczne w samym sercu Krakowa, które powróciło do kolarskiego kalendarza po dwuletniej przerwie związanej z pandemicznymi ograniczeniami.

Dzień po zaciętej walce o Złoty Pierścień Krakowa w cieniu krakowskich Sukiennic, peleton uda się do Wieliczki. Spod Solnego Miasta wyruszy on na trasę 1. etapu „Małopolskiego”. Liczący 131 kilometrów odcinek poprowadzi m.in. przez Dobczyce, Jodłownik, Dobrą, Wierzbanową i Kobielnik, a sama meta wyznaczona została na Górze Chełm w Myślenicach. Finałowy pojazd nie jest co prawda najtrudniejszym, z jakim przyjdzie zmierzyć się zawodnikom podczas tego wyścigu, jednak z całą pewnością dokona on solidnej selekcji w peletonie i pozwoli wyłonić grupę kandydatów do końcowego sukcesu. Uroczysta gala wręczenia nagród dla zwycięzców pierwszego etapu odbędzie się o godzinie 18:00 na plaży trawiastej myślenickiego Zarabia.

W kolejnych dniach – w sobotę i niedzielę, odbędzie się drugi etap z Niepołomic do Nowego Targu a także trzeci – finałowy etap z Jabłonki do Starego Sącza. Zapraszamy do kibicowania kolarzom na trasie i w imieniu organizatorów prosimy o zastosowanie się do utrudnień spowodowanych czasowym zamknięciem dróg z uwagi na przejazd peletonu Małopolskiego Wyścigu Górskiego.

Program Małopolskiego Wyścigu Górskiego 2022:

2 czerwca – 37. Kryterium o Złoty Pierścień Krakowa (start o godz. 17.00)

3 czerwca – 1. etap: Wieliczka (Solne Miasto) – Myślenice (Góra Chełm), 131 km

4 czerwca – 2. etap: Niepołomice (Zamek) – Nowy Targ (Rynek), 142 km

5 czerwca – 3. etap: Jabłonka – Stary Sącz (Przehyba), 122 km

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.