Maseczki ochronne ze Starostwa Powiatowego

Przeczytało: 155

informacja prasowa Starostwa Powiatowego w Myślenicach

Chroń siebie i swoją rodzinę! Dzięki współpracy Powiatu Myślenickiego z wolontariuszami i ludźmi dobrej woli już niebawem zostanie uszytych NAWET 35 tysięcy wielorazowych maseczek ochronnych, które zostaną rozdane mieszkańcom powiatu!
Jak to zrobimy?
Powiat Myślenicki sfinansuje zakup materiałów wysokiej jakości, które zostaną wykorzystane do szycia maseczek przez wolontariuszy! W ten sposób koszty naszych maseczek są o wiele niższe, a nadal zachowują one pełne standardy bezpieczeństwa!Kiedy?
Prace już trwają. Pierwsze maseczki trafią do mieszkańców już w ciągu kilku dni. O konkretnych terminach poinformujemy wkrótce na Facebooku oraz stronie naszego urzędu.
Jak otrzymać maseczkę?
O sposobie dystrybucji, w uzgodnieniu z burmistrzami i wójtami poszczególnych gmin powiatu, będziemy informować w ciągu tygodnia. Pierwsza partia 10 tysięcy maseczek będzie gotowa w przyszłym tygodniu .
Czy warto? 
Tak! Bo maseczka w dużym stopniu chroni nie tylko przed zarażeniem, ale również przed dalszym przenoszeniem wirusa np. przez osoby chore, które nie mają objawów choroby.
Razem odpowiadamy za to, kiedy pokonamy koronawirusa!